Як минув резонансний Марш рівності в Києві: усі деталі

Як минув резонансний Марш рівності в Києві: усі деталі

Джерело Телеканал новини «24»

Марш рівності, щорічний і вже звично резонансний, відбувся у Києві. Традиційно в ньому беруть участь представники ЛГБТ-спільноти та їхні прихильники. Щороку навколо цієї події вирують пристрасті – тисячі правоохоронців, високі паркани і обмеження руху транспорту. Щоразу на акцію секс-меншин приходять їхні противники, в результаті чого виникають сутички.
Поліція ізолювала кілька вулиць у центрі столиці. Укріплення тут почали зводити ще ввечері. Всіх, хто зайшов у район проведення акції, ретельно оглянули правоохоронці. Майже 5 тисяч силовиків чергували під час акції.
Прайд ЛГБТ-активістів – це шлях лише у кількасот метрів. Та з самого початку перепон уникнути не вдалось. Перед самим початком проведення акції захід був під загрозою зриву. Прямо на його шляху проводили альтернативний мітинг за традиційні сімейні цінності.
Ми хочемо, щоб цієї акції не було. І будемо стояти, щоб її не було, – заявив противник проведення “Маршу рівності” Сергій.
Учасники прайду до старту готувалися у невимушеній атмосфері. Підтримати Марш рівності прийшли дипломати та урядовці.
“Потрібне порозуміння. Тут йдеться не про привілеї, а про права”, – зазначив посол Канади в Україні Роман Ващук.
Для когось акція стала традицією, а дехто пересилив себе і спеціально приїхав до столиці, щоб взяти участь у марші. Зрештою, в щільному оточенні правоохоронців колона розпочала рух, проте раптово звернула із запланованого маршруту.
Для того, щоб унеможливити якісь сутички, було в останню мить прийнято таке рішення. Знову ж таки, для забезпечення безпеки громадян зі всіх сторін, – розповів перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.
Та без сутичок таки не обійшлось. Противники маршу розпочали штовханину з правоохоронцями. Всіх противників маршу відтіснили, а декількох найактивніших затримали.
Цьогоріч у марші взяли участь 2,5 тисячі людей. Більшість затриманих майже відразу відпустили. У поліції повідомили, що під час акції постраждали два правоохоронці.

+Відео

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело Телеканал новини «24»
18.06.2017