Як львів’яни самотужки та екологічно вирішують проблеми зі сміттям

Як львів’яни самотужки та екологічно вирішують проблеми зі сміттям

Джерело Телеканал новини «24»

Львів’яни взялися вирішувати проблему зі сміттям самотужки. Організували експеримент, до якого долучилися майже 300 жителів міста. І сьогодні вивчали, як сортувати органічні відходи.
Ірина Здрок вже більше року відсортовує органічні відходи. Аби займали менше місця, підсушує їх просто на балконі. Залишки відвозить у компостну яму до родичів.
“Нам підказали добрі люди, що це можна все сушити: воно зменшується в об’ємі, його простіше транспортувати воно стає взагалі легке. В мене все воно використовується в пластикових контейнерах”, – розповіла активістка.
Ще один спосіб прискорити процес переробки відходів – посипати їх бокаші. Це пшеничні висівки з ефективними мікроорганізмами. Результат – утричі менший залишок, яким можна підживлювати рослини.
“Закладаються відходи або посипаються бокаші, або проливаються розчином ЕМ-рідини, зверху ставиться щось важке, щоб витиснути повітря. І це все закривається щільно”, – розповіла представниця Клубу органічного землеробства та пермакультури Тетяна Чучко.
Окрім цього, зовсім безкоштовно харчові відходи приймають у еколого-натуралістичному центрі – на корм тваринам.
Як зменшити кількість відходів можуть дізнатись усі львів’яни. Вони можуть долучитися до експериментальної ініціативи Zero Waste до 25 червня. Результати ж усього експерименту обіцяє взяти на озброєння міська влада Львова.

+Відео

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело Телеканал новини «24»
19.06.2017