Україна і світ

Як “кремлівські списки” вплинуть на ситуацію на Донбасі: версія експерта

Як "кремлівські списки" вплинуть на ситуацію на Донбасі: версія експерта

Санкційні списки проти Росії, як і будь-який інший тиск, зменшують конфлікт, а не провокують його ескалацію. Але запровадження санкцій не означає, що війна зупиниться.

Таку думку сайту “24” висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень “Соціовимір” Сергій Таран.

Якби свого часу Захід не запровадив санкції проти Росії, то в Кремля було б бажання піти далі. І військовий конфлікт в Україні був би більш масштабним. Безперечно, що будь-які санкції проти РФ трохи стримують Путіна,
– зазначив політолог.

За словами Сергія Тарана, в України є дві зброї проти Росії: санкції і ЗСУ. Українська армія, зауважує він, – єдиний інструмент, дієвість якого повністю залежить від нас. Тому на цьому треба робити акцент. Експерт наголошує: умовне перемир’я на сході України і запровадження санкцій треба використовувати саме за призначенням – на зміцнення армії.

Звичайно, говорить фахівець, знайдуться лобісти, куплені Росією політики, які казатимуть, що санкції проти РФ не ефективні і не сприяють вирішенню конфлікту. Але, якби це насправді було так, то на кожній зустрічі представники Росії не говорили б про те, щоб їм скасували санкції.

При цьому, переконаний Таран, неправильне твердження, що переговори, зокрема Волкера і Суркова, не мають результатів. Для Заходу, розповідає політолог, план А, який є пріоритетом, – перемовини і дипломатія. А якщо Росія не йде на перемовини, то вмикається план Б – надання Україні летальної зброї і санкції.

Не треба думати, що Волкер і Сурков даремно зустрічалися. Саме через так звану нерезультативність цих зустрічей маємо санкційний список, хоча формально він запроваджений через втручання Росії у вибори американського президента, а не у зв’язку з війною в Україні. Але той факт, що з Росією не можна домовитися, відіграє свою політичну роль. І Україна отримає тепер зброю, про що заявлено США офіційно,
– наголосив Сергій Таран.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану “кремлівську доповідь”. До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які розділені на чотири категорії: “Президентська адміністрація”, “Кабінет міністрів”, “Інші високопоставлені політичні лідери” та “Олігархи”.

Варто додати, що один із співавторів доповіді заявив, що “кремлівський список” з переліком осіб, проти яких мали ввести санкції, був замінений на список російських мільярдерів Forbes без згадування про запровадження санкцій в останню мить невідомим високопосадовцем.

Джерело Телеканал новини «24»
05.02.2018

Facebook
Close