Україна і світ

Як державним службовцям нараховують захмарні зарплати

Державні службовці зі скромними зарплатами на практиці часто виявляються з товстенькими гаманцями.

Зарплата у понад 100 тисяч гривень. І це місячний заробіток не бізнесмена, а чиновника. До прикладу, голова НАЗК Наталя Корчак отримує не менше. Одного місяця Наталя Корчак поклала до кишені 123 тисячі гривень.

А все через хитру схему, яка дозволяє заробити. Беремо оклад. Надбавка за вислугу років. Це ще 15 тисяч. Та надбавка за інтенсивність праці – 30. І 50 тисяч – за період відпустки. І ще одна, найхитріша схема – премії. Наприклад, та ж Корчак торік виписала собі 200 тисяч гривень грошової винагороди.

Принаймні, з преміями такого свавілля більше не буде, обіцяють у Кабміні. Тепер додаткові виплати не можуть перевищувати 50 % від зарплати. А вже за рік планку знизять до 30.

Премії мають бути ще нижчими – не більше 20%, кажуть експерти, які вже не один рік досліджують це питання. До того ж їх не повинні роздавати наліво й направо.

Навіть у Нацгагентстві з Державної служби погоджуються, що часто працівник зосереджений не на роботі, а на виконанні примх шефа. Бо від нього залежить зарплата.

Зменшити залежність державного службовця від свавілля керівника, від суб’єктивних оцінок. І це стабілізує державну службу,
– сказав голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко.

Більше – дивіться в сюжеті.

Джерело Телеканал новини «24»
30.01.2018

Facebook
Close