Україна і світ

Як цькування братів та сестер можуть вплинути на дитину: пояснення психолога

Як цькування братів та сестер можуть вплинути на дитину: пояснення психолога

Здавалося б, чвари та бійки між братами та сестрами в сім’ї – звичне явище. Однак психологи переконують, що від цього страждає психіка дитини.

Британські психологи провели бесіди з майже 3,6 тисячі підлітків, передає науковий журнал Psychological Medicine.

Для дослідження вчені також використали дані дослідження батьків та дітей (АLSРАС), яке базувалось на аналізі 15 тисяч родин.

Вчені стверджують, що регулярні цькування у сім’ї підвищують ймовірність психотичного розладу в дітей віком до 18 років. Окрім цього, ті люди, які переживали прояви фізичного чи морального насильства в підлітковому віці, перебувають у зоні ризику виникнення психозів. Їх загроза у 2 – 3 рази більша, аніж у людей, які не зазнавали цькування. Цікаво, що такі ж ризики зафіксовані й у агресорів.

За словами психологів, найбільшу схильність до психозів виявили у тих опитаних, які переживали знущання у школі та сім’ї. При цьому, учні, в яких були непорозуміння в родині, дедалі частіше ставали жертвами насмішок у навчальних закладах.

Як цькування братів та сестер можуть вплинути на дитину: пояснення психолога
Цькування в школі та в родині може викликати психічні розлади

Як відомо, при опитуванні психологи також враховували забезпеченість родини, освіту батьків, наявність у дорослих в сім’ї депресії чи інших психічних розладів, домашнє насильство.

Згідно із загальними даними, з майже 3600 опитаних 664 були жертвами агресії з боку братів та сестер, ще 486 виступали ініціаторами знущань, а 771 дитина виконувала роль і агресора, і жертви. З усіх підлітків, які взяли участь у дослідження, 55 мали психози з шизофренічними симптомами. Всіх цих психічних недуг можна було б уникнути, якби вчасно припинити цькування. Відтак психологи наголосили на важливості втручання батьків у чвари дітей.

Джерело Телеканал новини «24»
13.02.2018

Facebook
Close