Україна і світ

Як чиновник часів Януковича уник люстрації через лист-“індульгенцію” фігуранта справи “рюкзаків Авакова”

Як чиновник часів Януковича уник люстрації через лист-"індульгенцію" фігуранта справи "рюкзаків Авакова"

Заступник державного секретаря Кабінету міністрів Сергій Дехтяренко уникнув люстрації завдяки листу-“індульгенції” за підписом колишнього заступника міністра внутрішніх справ, а нині фігуранта так званої справи “рюкзаків Авакова” Сергія Чеботаря.

Цей лист фактично дав змогу Дехтяренку обратись на посаду заступника державного секретаря Кабінету міністрів і очолити міжвідомчу робочу групу з питань координації антикорупційної реформи, розслідували журналісти програми “Схеми”.

Відповідно до документів, які опинилися у розпорядженні журналістів, Сергій Дехтяренко обіймав посади в Міністерстві внутрішніх справ достатньо часу, щоб потрапити під дію закону “Про очищення влади” – сукупно більше одного року у період 2010-2011 років. Таким чином на нього мала б розповсюджуватись заборона займати державні посади.

Так, у червні 2010 року його призначили першим заступником керівника департаменту контрольно-ревізійної роботи МВС. У квітні 2011 року його призначили заступником керівника управління фінансової інспекції МВС. Працював він там до липня.

Люстраційну перевірку здійснював Кабінет міністрів і порушень ніяких не виявив. Журналісти з’ясували, що Сергій Дехтяренко уникнув люстрації завдяки листу від Сергія Чеботаря, який на той момент був заступником міністра внутрішніх справ, а нині є фігурантом так званої справи “рюкзаків Авакова”.

Міністерство надало редакції цей лист, однак у ньому майже усі дані були приховані, бо визначені відомством як такі, що містять конфіденційну інформацію.

Утім, “Схемам” все одно вдалося розшукати незамальований документ.

Як чиновник часів Януковича уник люстрації через лист-"індульгенцію" фігуранта справи "рюкзаків Авакова"

У ньому Сергій Чеботар пише, що, на його переконання, департамент та управління, де Дехтяренко був заступником, не були самостійними підрозділами. У листі для доказів Чеботар зазначив, що вони не мають власної управлінської вертикалі та банківського рахунку. А це, мовляв, означає, що очільники таких підрозділів не потрапляють під дію закону “Про очищення влади”.

Водночас журналісти виявили, що відповідно до тодішніх офіційних положень, цей департамент та управління, навпаки, вважалися самостійними і це прямо вказано в офіційних документах.

Як чиновник часів Януковича уник люстрації через лист-"індульгенцію" фігуранта справи "рюкзаків Авакова"

На фото: Сергій Чеботар

У законі “Про очищення влади” йдеться, що заборона обіймати посади у владі застосовується до осіб, які за президентства Віктора Януковича обіймали сукупно не менше одного року посади, у переліку яких є й така – “керівник, заступник керівника самостійного структурного підрозділу центрального органу (апарату) Міністерства внутрішніх справ України”.

Журналісти роблять висновок, що Дехтяренко згідно з законом “Про очищення влади” підлягає люстрації. Підтверджує це і голова громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті Тетяна Козаченко. Але деякі речі все одно не сходяться.

Щоб дізнатись більше – дивіться новий випуск програми журналістських розслідувань “Схеми”.

Джерело Телеканал новини «24»
09.02.2018

Facebook
Close