Місто і регіон

У Сальному відбувся схід села | Ніжин

У селі Сальне, яке разом із селом Садовим увійшли до Лосинівського ОТГ, 17 березня відбулися загальні збори громади. Cхід відвідали: голова Лосинівської об’єднаної громади Володимир Андрієць, заступник голови Ніжинської районної ради Наталія Березка, заступник голови Ніжинської РДА Сергій Батрак, представник народного депутата України О.Кодоли – Олександр Пірковський, керівництво ТОВ «Украгророзвиток», СТОВ «Рід», ТОВ «Агроуспіх К.О.М.», дільничий – Олександр Тоцький, керівники установ та організацій сальнянської громади та самі селяни.
Заслухали звіт виконуючої обов’язки старости – Ніни Миколаївни Броварчук про соціально-економічний розвиток територіальної громади за 2016 рік. На початку Ніна Миколаївна доповіла про демографічну ситуацію в громаді: чисельність населення в Сальному та Садовому, станом на 1 січня 2017 року становить – 527 людей. 452 людини в Сальному, та 75 в Садовому. Минулого року померло 19 людей, народилася 1 дитина.

Ніна Броварчук, яка на посаді сільського голови трохи більше року, наголосила: «Я працюю для всіх людей без виключення, мені байдуже у кого які симпатії, і я не поділяю людей на своїх і чужих, для мене всі рівні. Якщо виникла якась проблема то я завжди допоможу будь–кому, якщо це в моїх силах».
У передвиборчій програмі Ніни Миколаївни було 20 пунктів – обіцянок: «За цей короткий проміжок часу – 14 із них виконано: створена команда для спільної роботи над проблемами нашого села; проводиться благоустрій села; надається посильна допомога ФАПу, впорядковані два кладовища; надаються: соціальна допомога малозабезпеченим, послуги щодо оформлення субсидій, юридичні послуги, залучені доброчинці для села, підвищена орендна плата за пай, школі допомагаємо, спортивне життя в селі продовжується, допомога церкві надається, ремонт клубу проводиться, історія села пишеться. Від решти обіцянок я не відмовляюся, і працюватиму над ними стільки, наскільки вистачить часу», – підкреслила в.о.старости.

Щодо соціальної сфери, то на території Сального знаходиться три магазини, НВК, ФП, пошта, бібліотека, клуб, церква. Є стадіон, спортивний та дитячий майданчики, працюють два сільськогосподарських товариства.
Особливу увагу зосереджено на медицині, осередком якої є фельдшерський пункт. «Робота закладу охорони здоров’я бажає бути кращою, адже наш фельдшер Руслан Ременюк не місцевий, тому і обслуговувати людей цілодобово не може. Молодша медсестра Валентина Шевченко завжди турбується про запас лікарських препаратів у медпункті, регулярно їх поповнює, привозить на замовлення. Не осторонь від проблем медицини Сального і депутати Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько та Микола Шматок, які виділили кошти на невідкладну медичну допомоги ФП, а саме на ліки», – підкреслила Ніна Броварчук.

Сільська бібліотека працює за розпорядком. Її відвідують і дорослі, і діти. Часті гості – малята з дитячого садка. А от Будинок культури, за словами очільниці громади, завжди був болючою темою. До речі це єдиний заклад на Ніжинщині, де є оркестрова яма. Завідувачем головного культурного осередку Сального – є Олексій Карапута.

«За цей рік у клубі було зроблено більше, ніж за всі роки незалежності нашої країни: зробили сходи біля клубу, які багато років стояли розвалені, перекрили 400 кв. м даху, закупили занавіс на сцену, заклали піноблоками нижні вікна у залі клубу, які за роки безгосподарності трухли: всі вікна у фойє засклили, замінили двері в клубі, свята проводяться регулярно. У клубі є більярд. А товариство «Украгророзвиток» фінансує наші свята. Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» також долучилося до вирішення соціальних питань нашого села.
Так депутат Чернігівської обласної ради Сергій Охонько подарував на День села волейбольну сітку та м’яч, а згодом і дитячий майданчик, який зараз встановлений біля нашого клубу. Виходець із нашого села Володимир Олешко, також не стоїть осторонь. Він теж виділяє посильну фінансову допомогу на покращення культурного життя сальнянців. Також доброчинець опікується футбольною командою «Відродження». Команда сильна, хлопці займають призові місця в районі (цього року вибороли кубок району та друге місце чемпіонату району з футболу). Молоді та дітям у селі є розігнатися та чим зайнятися. Крім цього, завдяки ТОВ «УкрАгроРозвиток» у нас є волейбольний майданчик біля клубу, де частенько збираються бажаючі, пограти у волейбол », – прозвітувала Ніна Броварчук.

На території села знаходиться навчально-виховний комплекс, який очолює Надія Миколаївна Калініченко. В цьому році закладу виповнюється 40 років. На даний час школу відвідує 57 учнів та 18- дитячий садочок. Шкільним автобусом підвозять дітей з Шняківки та Терешківки. Діти охоплені гарячим харчуванням, категорійні – безкоштовним.

Будівля доглянута, територія впорядкована, діти займають призові місця на олімпіадах. Надія Миколаївна наголосила: «Проблеми закладу здебільшого вирішуються за допомогою місцевих інвесторів та фермерів: відремонтували електроплити, водопровід, скинулися на двигун в шкільному автобусі. Наразі поновлюємо каналізацію». У 2016 році з бюджету сільської ради було виділено допомоги на НВК у розмірі 56 тис. грн., а саме: на літній табір відпочинку, для часткової оплати праці вчителям та обслуговуючому персоналу т.ін. Громада села має надію, що й надалі школа буде в полі зору, тепер – об’єднаної громади. Втім були нарікання на роботу водія шкільного автобусу, який часто не спиняється по селу та не підбирає малечу. Директор закладу в свою чергу пообіцяла зреагувати на зауваження.
На території Сального та Садового проживає 80 одиноких престарілих громадян. Чотири соціальних працівники допомагають 40 одиноким людям справлятися по господарству. Перед громадою прозвітував й голова ради ветеранів Григорій Михайлович Карапута. Хвилиною мовчання вшанували двох ветеранів організації, які пішли з життя: О.Я.Блажко та Г.Ф.Балабу. «Показник моєї роботи, – зазначив Григорій Карапута, – це коли я заходжу у двір до своїх ветеранів, і на мене не валують собаки – значить, я гість частий. Умови життя задовільні, в хаті тепло. Уваги та поваги, от що нині ветеранам не вистачає …»
Слово для виступу було надано орендарям, яких на тутешніх землях три : на території села працюють дві агрофірми –ТОВ «Украгророзвиток» і СТОВ «Рід» та зареєструвалося нове товариство – ТОВ Агроуспіх К.О.М.

За словами Ніни Броварчук СТОВ «Рід», яке орендує більшість пайових земель, справно сплачує податки, надавало матеріальну допомогу до Дня перемоги вдовам та ветеранам другої світової війни, вчасно розчищало сніг у зимовий час по всіх вулицях та маленьких провулках. Зі СТОВ «Украгрозвиток» співпраця була активнішою, хоч вони працюють тільки перший рік. «Майже всі позитивні зміни в Сальному та Садовому за цей короткий час почалися завдяки їхній роботі і багато чого в селі зроблено завдяки їхній підтримці: впорядкували два кладовища, в Сальному по вул. Миру та Садовому. В Сальному встановили огорожу, замінили вікно у ФАПі, закупили ліки для невідкладної допомоги, подарували апарат для вимірювання тиску, встановили 5 дошок оголошень в наших селах, допомагали ліками соціально незахищеним верствам населення, оплатили натяжну стелю в церкві, провели благоустрій території біля ставка, до дня Перемоги у другій світовій війні ветеранам та вдовам вручили подарунки, підтримали людей з обмеженими можливостями до Дня інваліда, вручили подарунки вчителям–пенсіонерам до Дня вчителя, допомагали школі, сходи біля клубу зробили, майдан в центрі села впорядкували, таблички з назвами вулиць та номерами будинків виготовили та прикріпили до парканів всіх жителів наших сіл, впорядкували зупинки в с.Сальне та Садове, встановили повторно знаки при в’їзді – виїзді з наших сіл ( попередні викрали ), також їхній трактор допомагав розчищати дороги від снігу, протягом літа двічі обкошувалися узбіччя  доріг в селі, уже не перший рік проводиться свято «День села», новорічне свято, дискотека на Івана Купала, концерти до 8 Березня», – прозвітувала Ніна Броварчук.

Важливо відмітити те, що бажання громади – аби інвестор, який в подальшому буде заходити на землі Сальнянської громади окрім податків, які наповнює місцеву скарбницю, також допомагав у розвитку соціальної сфери села, допомагав людям на селі (до прикладу оранка земельних ділянок і т.п.). Вкрай важливо є також, щоб техніка була на місцях, адже це і чистка доріг та виконання інших потрібних робіт.
У розділі різне селяни висловили свої побажання, серед яких: додатковий рейс у сполученні Сальне – Чернігів, ремонт дороги до їхнього населеного пункту , та внутрішньої дороги, яку руйнують багатотонажки аграріїв сусідньої Рівчак –Степанівки.
«Бажаю аби ви, сальнянська громада, були єдиною командою і не розділялися між собою. Як люди кажуть добре там живеться, де гуртом і сіється і жнеться. Завдяки співпраці, інвесторів, депутатів всіх рівнів ми зможемо чимало зробити і для вашої громади також. Ви вже маєте нового керівника новоствореної Лосинівської ОТГ – Володимира Андрійця, порядного, виваженого керівника, людину , що налаштована на вирішення проблемних питань усіх населених пунктів, які входять до об’єднаної громади. Хочу подякувати місцевим депутатам с. Сального – Валентині Шевченко, Ользі Андріяш та в.о. старості Ніні Броварчук за намагання всіляко допомогти громаді, за те, що звертаються, а ми в свою чергу радо відгукуємося на їхні прохання: чи то встановлення майданчика, чи потреба в спортивному інвентарі, чи в наданні ліків невідкладної допомоги», – підсумувала заступник голови районної ради Наталія Березка.

Голова Лосинівської об’єднаної громади Володимир Миколайович Андрієць у своєму підсумковому виступі зупинився на важливих питаннях, які порушували селяни: питанні пожежного автомобіля, який Ніжин «віддав» на південну зону району. Були думки поставити його саме в Сальному, та за браком підходящого приміщення, автомобіль поставлять в сусідній Терешківці. Підняв питання Володимир Андрієць і болючого – ремонту дороги. Він наголосив, що на 2017 рік вони ремонтуватимуться і за кошт держави, і ОТГ. Також нагадав громаді, що 2 квітня у них відбудуться вибори старости. Заступник голови Ніжинської РДА Сергій Батрак відповів на всі поставлені питання, серед яких – процедура отримання субсидій.

Тетяна Марченко

фото автора


Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!