Місто і регіон

У Раді хочуть дозволити закривати інтернет-магазини | Ніжин

Депутати збираються захистити споживачів товарів і послуг в інтернеті від шахрайства.
У Верховну Раду внесли законопроект, яким пропонується посилити вимоги до власників інтернет-магазинів, а також дозволити контролюючим органам закривати такі сайти в разі порушень, повідомляє РІА Новини України.
Так, відповідно до внесеного документу №6754, до інтернет-торговцям будуть виставлені вимоги щодо їх ідентифікації.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на сьогоднішній день галузь інтернет-продажів недостатньо врегульована на законодавчому рівні, що несе загрозу для споживачів послуг.
Депутати переконані, що через відсутність інформації про інтернет-торговців, які пропонують послуги або товари в інтернеті, люди можуть бути обмануті. У зв’язку з тим, що їм не надаються розрахункові документи при наявній оплаті товару або послуги, контролюючі органи не допоможуть споживачеві захистити його права в разі проблем з товаром.
У документі також прописана ініціатива надати право Державній службі України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів (Госпродпотребслужба) закривати сайти порушників і штрафувати провайдерів, які не виконають її вимоги.
Як повідомлялося, в МВС б’ють на сполох – в Україні зростає кількість шахраїв, які, представляючись продавцями, пропонують в інтернеті неіснуючі товари. За словами глави Департаменту кіберполіції МВС Сергія Демедюк, зараз, на відміну від минулих років, серед всіх інтернет-злочинів 60% – саме продаж неіснуючого товару. [metaslider id=71402] Джерело: Нежатин
27.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook