Місто і регіон

У Ніжині вшанували пам’ять Святителя Іоанна Тобольського | Ніжин

У Ніжині 23 червня біля Миколаївського кафедрального собору, настоятелем якого є архієпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, відзначили  302 річницю блаженної кончини Святителя Іоанна Тобольського.
Очолив Божествену літургію митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами Української Православної Церкви, у співслужінні архієпископа Ніжинського і Прилуцького Іринея, архієпископа Уманського і Звенигородського Пантелеїмона, архієпископа Сєверодонецького і Старобільського Никодима, єпископа Бородянського Варсонофія та численного духовенства єпархії..

Відразу після завершення Божественної Літургії  Хресним ходом, керував яким благочинний Ніжинського округу протоієрей Євгеній Гузь, прихожани і священнослужителі пройшлися вулицями міста: площа Заньковецької — вул. Гоголя — площа Івана Франка — вул. Батюка.

Іоанн Тобольський був українським церковним діячем, духовним письменником, автором численних поетичних творів, богословом, засновником Чернігівського колегіуму.

Єпископ Православної Руської Православної Церкви, з 1697 — архіепіскоі Чернігівський, з 1711 — митрополит Тобольський і всього Сибіру. Відомий своєю місіонерською і богословською діяльністю в країнах Західної Сибіру, ​​засновник потужної школи українських просвітителів в північній Азії, Китаї та Америці. Під час ходу біля меморіальної дошки на честь загиблих воїнів АТО Владики поклали квіти та звершили заупокійну літію за воїнами України та мирними жителями, які загинули на Сході країни.

Також треб б зазначити, що святитель Іоанн (Маскимович) народився в 1651 році в Ніжині, чому і пройшли сьогодні урочистості в нашому місті.

Марина Волинець

Фото Тетяни Хороших

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
25.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook