Місто і регіон

У Ніжині вкотре задумалися над боротьбою з амброзією | Ніжин

Сезон буяння амброзії у Ніжині спричиняє багато звернень громадян зі скаргами на рослину. Ніжинці говорять, що амброзія росте біля майданчиків, де граються діти, на узбіччях, в лісових насадженнях, що є потенційно небезпечним, адже пилок амброзії викликає сильну алергічну реакцію, що супроводжується різким запаленням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, а також висока ймовірність приступів бронхіальної астми супроводжують людину у час цвітіння амброзії.

Розповсюджується небезпечний бур’ян навіть транспортними засобами: насіння легко переноситься на значні відстані й заселяє нові території. Амброзія настільки пристосовується до умов, у які потрапляє, що їй не страшні будь-які екологічні зміни. У 1914 р. була вперше виявлена на території України, у Дніпропетровській області. Значні масштаби розповсюдження небезпечної рослини змусили вжити заходів на державному рівні. В Україні затверджена Державна програма боротьби з амброзією полинолистою. Також визначено органи влади та державні служби, на які покладена організація заходів боротьби з бур’яном та контроль за їх проведенням.

«Мало того, що бур’ян знищує культурні рослини, він вкрай небезпечний для здоров’я людини. Пилок амброзії є однією із причин алергічного захворювання людей — сінної гарячки. Найбільше потрібно остерігатися амброзії у період масового цвітіння — друга половина літа та початок вересня», — розповідає Тетяна Лінтур, державний фітосанітарний інспектор Державної фітосанітарної інспекції.

Тож, на засіданні наради комунальників, яка відбулось 27 липня говорили про методи боротьби з поширенням цієї трави в районах Мигалівки та Прилуцької: «Боротьба з амброзією повинна бути стабільною, бо цей бур’ян оселяється не на один сезон чи рік, та й взагалі треба починати знищувати її ще на початку травня, коли з‘являється третій листочок. Необхідно виділяти кошти на хімічні засоби для видалення амброзії».

Боротьбу з амброзією варто розпочинати задовго до цвітіння. Уже з початку липня можна її скошувати. Якщо верхівка рослини буде обрізана, то вона не зможе розквітнути. Однак є ймовірність виросту додаткових пагонів. Тому найкраще знищувати амброзію разом з кореневою системою. Стебла найкраще спалювати. Перед знищенням необхідно захистити обличчя респіратором, а тіло — одягом.

Для боротьби з бур’янами також використовують хімікати — гербіциди. «Доцільно використання гербіцидів у випадках, коли інші методи боротьби неможливі або не ефективні, наприклад, для знищення амброзії полинолистої на залізничних полотнах. Дозволяється використання гербіцидів, які занесені в перелік дозволених до використання в Україні», — розповідає Тетяна Лінтур.

Не варто зволікати, якщо бачите на подвір’ї небезпечну рослину. Напередодні цвітіння вона не така шкідлива. Тож самостійно — знищити якнайбільше рослин до цвітіння, не допустити утворення пилку, насіння, а відтак і засилля цією рослиною нових територій.

Основні симптоми алергії дуже нагадують алергічну симптоматику на будь-яку іншу різновид рослин. Варто тільки пилку потрапити на шкірні покриви, слизові оболонки або безпосередньо в організм, моментально починають проявлятися такі реакції: закладеність носа, сильний нежить (риніт); почервоніння оболонок очей, що супроводжується сверблячкою; коньюктивіт; сльозотеча; безперервні напади чхання; сухий кашель, першіння та біль у горлі, хрипи; висипання на тілі; напади задухи; підвищується температура тіла.
Це типові прояви гіперчутливості до амброзії, але бувають випадки, коли організм поводиться інакше, приміром, спостерігаються тільки висипаннями на шкірі, пригнічений і роздратований настрій. Можуть приєднуватися поганий сон, депресія, головний біль, втрата нюху і смаку, субфебрильна температура, знижена концентрація уваги і інші ознаки.

  [metaslider id=71402] Джерело: Нежатин
31.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook