Місто і регіон

У Ніжині висадять паростки дубів з Тарасової гори | Ніжин

Мінприроди разом з вірянами УГКЦ започаткували Всеукраїнську акцію «Паростки єднання». Захід провели в рамках третього паломництва Київської архиєпархії УГКЦ до Тарасової гори, про це повідомляє  Народна Рада.

11 березня 2017 року в м. Каневі Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, разом із Міністром культури Украни Євгеном Нищуком та Блаженнішим Патріархом Святославом започаткували Всеукраїнську акцію «Паростки єднання». Захід провели в рамках третього паломництва Київської архиєпархії УГКЦ до Тарасової гори. По завершенні Літургії біля церкви Святої Богородиці було висаджено символічне дерево єднання з жолудів столітніх дубів, які ростуть на Тарасовій горі. Також традиційно було посаджено біблійне дерево – смоківницю. Ця акція стала початком висадження алеї дубів із Тарасової гори у скверах та парках України і світу, які пов’язані з ім’ям видатного українця Тараса Шевченка. За словами єпископ-помічника Київської архієпархії УГКЦ владики Йосифа ( Міляна ), з цими дубами пов’яжуться коріннями різні міста України, Схід та Захід, і всі українці, які покинули рідну землю і посіли корінням в чужих краях. «Опісля відбулася урочиста хода на Тарасову гору, а також церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. На могилі Кобзаря присутні помолилися Панахиду за упокій його душі та всіх полеглих за волю України.

У рамках акції священикам було передано паростки дубів з Тарасової гори, які повезли до Києва, Вінниці, Чернігова, Черкас, Вишгорода, Білої Церкви, Фастова, Ірпеня, Василькова, Обухова , Ніжина, Золотоноші, Вишневого. Передані єпархіям, де вони будуть висаджені. «Споглядаючи на Дніпрові кручі з Тарасової гори розумієш, чому вже 203 роки це місце є символом єднання українців. Висаджене символічне дерево-дуб об’єднає українців через покоління. Ми почали гарну справу, яка, я впевнений, має велике майбутнє. Українська громада разом з церквою і владою вміють і повинні єднатися заради добрих справ», – зазначив Міністр екології та природних ресурсів. Остап Семерак подякував вірянам Української Греко-католицької церкви за ініціативу, а Міністерству культури за підтримку. «Тарас Шевченко в багатьох своїх віршах і картинах описував красу української природи. Настав час і українському суспільству переглянути своє недбале ставлення до навколишнього світу і перестати своїми ж руками нищити ліси та засмічувати родючі українські землі сміттям», – наголосив Остап Семерак.

До речі, сьогодні в Україні є 9 вікових насаджень дубів – пам’яток природи, 6 з них є столітніми свідками життя Шевченка. Мінприроди бере під опіку їх збереження. Природознавці вже проаналізували їх стан.

На черзі – заходи з їх відновлення і збереження.  

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!