Місто і регіон

У Ніжині виникла проблема акумулювання води в річці Остер | Ніжин

В результаті багаторічної експлуатації гідротехнічних споруд на річці Остер, які обслуговуються Ніжинським міськрайонним управлінням водного господарства, виникла планова, необхідна потреба у їх ремонті, а одного з них, навіть, і капітального.

«Нині металеві затвори зняли на 15, 16 шлюзах. У ході обстеження, той що на 15–му (міський пляж) піддався корозії, аналогічний на 16-му (що під с. Липів Ріг) – метал в кращому стані. Хочу бути обережним з висновками, але більше всього, такий стан є наслідком потрапляння у води Остра солі, якою десятками років трусять міські дороги. Я вважаю, що життя людей і безпека важливіші, ніж оця металоконструкція, але як наслідок, того що ми забезпечуємо безпеку руху, і виникають такі проблеми», – розповідає начальник Ніжинського МУВГ Володимир Олександрович Тарасенко.

Слід зазначити, що вочевидь, а це підкріплено фото, металевий затвор, що на 15 шлюзі піддався корозії, наче він перебував у морській воді. В деяких місцях у дірки конструкції навіть людська рука пролазить.

За словами Володимира Тарасенка, наразі  ситуація у водному господарстві склалася така, що коштів немає, тож і технічно неможливо відновити цей затвор. «Потрібно додаткове фінансування. На сьогодні ж одним із можливих варіантів являється  використання екологічних коштів, котрі надходять до місцевих бюджетів у кількості 80% від загального збору ( решта – 20% у державний). І згідно закону ці надходження мають використовуватися згідно переліку робіт, в які входять зокрема, і ремонт гідравлічних споруд, тому можливо б залучити їх хоч частково. На ремонт нам необхідно: метал, швелера, електроди т п.”, -каже керівник МУВГ.

Наразі питання вирішується. 1 березня відбулася зустріч Володимира Тарасенка з міським головою Анатолієм Лінником, де було окреслено проблему та обговорено шляхи її вирішення.

Слід зазначити, що у разі не відновлення даної гідротехнічної споруди на літо Остер може лишитися без води. Адже шлюзи, по правилах, на літо мають бути закриті.

Довідково. Гідротехнічний затвор — рухома конструкція, якою частково чи повністю перекривають (відкривають) водопропускні отвори гідротехнічних споруд (водозливної греблі, шлюзу). Гідротехнічний затвор служить для регулювання рівня води перед греблею, керування витратою води.

Тетяна Марченко

фото автора

На фото металевий затвор з  16 шлюзу. Стан – задовільний!
Наступні фото – корозійний стан затвору 15 шлюзу.

 

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!