Місто і регіон

У Ніжині розвіяли міф про двомісячне скасування субсидій | Ніжин

Останнім часом серед українців поширюються  плітки про те, що на травень-червень 2017 року не буде нараховуватися субсидія на житлово-комунальні послуги. Стали заручниками такої інформації і ніжинці. Тож цю тему зачепили на засіданні ніжинського міськвиконкому, яке відбулось  14 червня.

Начальник Ніжинського міського управління соціального захисту населення Валентина Кулініч пояснила звідки бере виток подібна інформація, чи має вона місце бути, і як на неї реагувати:
«Хочу розвіяти чутки і плітки, щодо якихось програм, які говорять про припинення субсидій на два місяці і таке інше… Мабуть така інформація виникла в зв’язку з тим, що люди, дійсно, не побачили у платіжних документах, які отримали за травень місяць, рядочка з субсидією. Але така ситуація не тільки в Ніжині, а й по всій Україні. Жодній особі в травні місяці не була призначена субсидія і не розрахована на неопалювальний сезон. Критичної ситуації в цьому нема ніякої. З цим питанням ми впораємося, як і всі інші управління соціального захисту України.
Управління призначає субсидії двох видів: це субсидія на тверде паливо і скраплений газ і субсидія на житлово-комунальні послуги.

Субсидія на тверде паливо і скраплений газ призначається щорічно за зверненням людини. Такі звернення надійшли до нас від 248 сімей на протязі січня-березня і ці субсидії управлінням уже призначені. 208 сімей отримали такі субсидії, 40-ка сім’ям відмовлено за рівнем доходів…
Щодо субсидії на житлово-комунальні послуги, то цей вид субсидії призначається з місяця звернення до закінчення опалювального сезону. На кінець опалювального сезону, тобто на квітень місяць, у місті отримувало таку субсидію 19 375 домогосподарств. Управління, після закінчення терміну отримання субсидій, без звернень громадян повинно зібрати всю необхідну інформацію і розрахувати субсидію на наступний період, тобто із травня 2017 року по квітень 2018 року та розрахувати її на літній неопалювальний період . До цього часу ці субсидії ще не призначені і не розраховані, з незалежних від управління причин.

Справа в тому, що програмне забезпечення розробляє Міністерство соціальної політики та інформаційно-обчислювальний центр, і таке програмне забезпечення надійшло до нас лише на минулому тижні. Відповідно, роз’яснювальна робота здійснюється на рівні Уряду. Говориться про те, що населення не отримало в платіжних документах за травень інформації про субсидії, бо вони ще не призначені до цього часу. Ми готувалися до призначень і, відповідно, той час, що ми мали, не марнували: підготували і здійснили необхідні запити довідок про склад зареєстрованих. Направлені відповідні запити до відділу житлової політики на 7387 осіб, до відділу по роботі із органами самоорганізації населення 8268 осіб. Відповідно отримано від відділу житлової політики 1061 інформацію, від відділу самоорганізації населення 1900. Тобто, як бачите, далеко не повну інформацію ми ще маємо, щоб приступати до роботи в повну силу…
Інформацію щодо забезпеченості комунальними послугами від підприємців-давачів комунальних послуг ми отримуємо у вигляді бази даних. Таку інформацію всі вони нам надають. Ми, відповідно, роздруковуємо довідки замість них, потім розкладаємо по особових справах і використовуємо для призначення субсидій. Зараз ми розпочали роботу по впровадженню електронного обміну інформацією з цими підприємствами-давачами послуг. Це робиться для того, щоб прискорити процес призначення субсидій. Інформація, яка буде надходити в електронному вигляді буде автоматично підгружатися в базу даних отримувачів субсидій без роздруковування довідок у паперовому варіанті. Але ця робота кропітка, і вона не може бути виконана одномоментно. Тим більше, що ми підходимо до цього дуже виважено і обережно, щоб не нашкодити і не заблокувати процес призначення субсидії…»

Тетяна Хороших

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
15.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook