Місто і регіон

У Ніжині має з’явитись аптека, в якій ціни на ліки регулюватиме міська влада | Ніжин

Середнє і старше покоління жителів Ніжина добре пам’ятають ті часи, коли у місті лікарські препарати можна було придбати лише у державних аптеках. Проте, так склалось, що в останні два десятиліття ситуація змінилася з точністю до навпаки і приватні аптеки та аптечні пункти вщент заполонили фармацевтичний ринок.

І виходить: в країні криза, ріст інфляції, а всі ліки населенню продаються комерційними структурами, які передусім переслідують одну мету – отримання прибутку, – відповідно ціни ростуть. Впливати на ці процеси міська рада не може, регулювати ціни – це не в їхній компетенції. Тож створення муніципальної аптеки є необхідністю в нинішніх умовах. Така аптека потрібна насамперед тим людям, які мають хронічні захворювання і ходять в аптеку частіше, ніж в продуктову крамницю, тим людям, які попали в стаціонар з якимось серйозним захворюванням, тим хто страждає від важких недуг і купує ліки на сотні і тисячі гривень, потрібна пенсіонерам, малозабезпеченим.

Вивчивши це питання, ніжинська ВО «Батьківщина» в особі Олега Щербака, нині ініціює створення такої аптеки у Ніжині. Вже підготовлений навіть проект рішення, який раніше вивчили на профільних комісіях та невдовзі мають розглянути на сесії міської ради. Його основним пунктом є – Утворити комунальне підприємство «Ніжинська міська муніципальна аптека» по реалізації медичних препаратів та засобів населенню міста Ніжина, з метою ефективної та конкуренто спроможної ціноутворюючої ситуації на ринку медичних препаратів та засобів, створення ефективної роботи по забезпеченню медичними препаратами пільгових категорій населення Ніжина, воїнів антитерористичної операції, та інших категорій населення, які мають пільги на придбання медичних препаратів та засобів.

Депутат обласної ради від ВО “Батьківщина” Сергій Охонько  наголошує на потребі якомога швидше розробити проект, де чітко вказати механізми функціонування комунальної аптеки (необхідні кошти та інші ресурси) та подати його на співфінансування до державного фонду регіонального розвитку (ФДРР). “Цей проект повинен бути спрямований як на покращення обслуговування ніжинців та жителів району, зменшення вартості ліків, так і на самоокупність комунального закладу. Якщо органи виконавчої влади своєчасно  підготують якісний проект то 80 – 90 відсотків  коштів на створення цього комунального закладу можна буде віднайти в відповідному фонді (ДФРР). Це буде перший проект економічно-соціальної направленлсті поданий Ніжином, тому є велика вирогідність його фінансування”, – зазначив Сергій Миколайович у своєму коментарі.

Підготувала Марина Волинець

 

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
15.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook