Місто і регіон

У НДУ ім. М. Гоголя згадали декана, науковця, колегу… | Ніжин

До 75 річчя з дня народження Івана Івановича Кочерги(22.02.1942 – 11.08.2003). Кочерга Іван Іванович народився 22 лютого 1942 року в місті Кяхта Бурят-Монгольської АРСР у родині військовослужбовця.

Батько до війни закінчив Ніжинський медичний технікум і працював на Чернігівщині, а з 1938 до 1946 р. перебував на військовій службі.
Мати, маючи також медичну освіту, працювала в госпіталі.
Після демобілізації батька, у 1946 р., сім’я переїжджає на постійне місце проживання до м. Любеч Чернігівської області.
З 1949 до 1959 р.р. Кочерга І.І. навчався в Любецькій середній школі.
Закінчивши її, він вступив на перший курс природничого факультету Ніжинського педагогічного інституту імені Миколи Гоголя. Під час навчання брав активну участь у суспільному житті факультету та інституту. Закінчив інститут у1964 р. з відзнакою за спеціальністю “Біологія, хімія та основи сільськогосподарського виробництва” і одержав направлення на роботу до Ніжинського інституту.
З 1964 до 1973 рр. – асистент кафедри хімії. Поєднує навчально-методичну роботу з науковою. Під керівництвом завідувача кафедри хімії Оскара Мойсейовича Барама проводить дослідження з вивчення золей полімерних модифікацій сульфіду ртуті. Перші наукові дослідження опубліковані в доповідях Академії наук УРСР у 1968 році.
З 1971 року – аспірант Інституту колоїдної хімії та хімії води УРСР без відриву від виробництва, а з 1974 до листопада 1975 року – цільова річна аспірантура.
Закінчив аспірантуру при Інституті колоїдної хімії та хімії води, а в 1977 р. успішно захистив кандидатську дисертацію.
З жовтня 1973 р. – старший викладач кафедри. Бере активну участь у суспільному житті інституту. Є куратором групи, головою профбюро факультету, а згодом – головою партійного бюро факультету. Підтримує тісний зв’язок зі школами, виступаючи на семінарах учителів та очолюючи підготовку учнів до обласного туру олімпіади “Юний хімік”.
З 1 вересня 1979 р. Кочерга І.І. перебуває на посаді доцента кафедри хімії, а з 1983 року присвоєно звання доцента кафедри хімії.
З 1 липня 1979 до 2003 року – декан природничо-географічного факультету. За ці роки природничий факультет неодноразово одержував перехідний Червоний прапор за перші місця у соцзмаганні.
Нагороджений медаллю “Ветеран праці” та значком “Відмінник народної освіти УРСР”.
Викладав курс фізичної і колоїдної хімії.
З 1973 до 1987 рік – постійний член журі республіканського туру Всесоюзної
олімпіади юних хіміків, а з 1987 до 2002 року – його голова.
Автор і співавтор наукових робіт з проблем колоїдної хімії, методики викладання
хімії у середній і вищій школі. Опублікував 84 наукові та науково- методичні праці.
11 серпня 2003 року І.І.Кочерга помер.
Лукашова Н.І.
Джерело: ndu.edu.ua


Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!