Місто і регіон

У дворах ніжинських багатоповерхівок перевірять легальність гаражів | Ніжин

Кожний автовласник мріє мати гараж. Набагато спокійніше спати, коли знаєш, що машина захищена від поганої погоди, злодіїв і вандалів. У Ніжині, як і в інших містах України, найспокусливішим «гаражним» місцем для мешканців багатоповерхівок є подвір’я свого будинку. Тому все частіше на постійні засідання депутатських комісій із земельних питань поступають заяви з проханням дозволити узаконити гаражну споруду або встановити її на подвір’ї багатоповерхового будинку.

22 березня не стало винятком. Голова комісії Андрій Деркач знову зачитував подібні звернення. Треба сказати, думки депутатів розділились. Олег Ситнік зазначив, що в тому, аби узаконити конструкції гаражів немає нічого поганого, адже встановлювались вони десятиріччя тому,  а тому зносити їх було б не правильно.

На що Андрій Деркач зауважив – тоді не працювала інспекція з благоустрою, а отже це питання не було взяте до уваги, можна сказати, “пущено на самоплив”. «Багато гаражних забудов стоїть незаконно і узаконювати незаконні споруди ми не можемо», – зауважив депутат.

Юридичний відділ також висловився з цього приводу: «Якщо хоча б комусь дати в цьому напрямку зелене світло, тоді біля кожної багатоповерхівки вибудовуються гаражі і ми не матимемо на них управи, адже самі запустили цей механізм. Або всім, або нікому!»

Тож головою комісії було доручено відділу архітектури скласти звернення на інспекцію по охороні земель, аби та промоніторила ситуацію по місту і дала свій висновок що до того, де гаражі встановленні законно, а які підлягають зносу.

Для тих, хто вже має гараж біля житлового будинку, пропонуємо перевірити, чи відповідає його розташування нормам:
Гаражі відповідно до п. 3.6* державних будівельних норм 360-92** допускається розміщувати у містах поза зонами пішої доступності зупинок міського транспорту (з радіусом доступності більше 500 м).
Мінімальна розрахункова площа ділянки для окремого житлового будинку визначається відповідно до кількості мешканців у ньому без урахування гаражів.
Відповідно до п. 3.24* зазначених державних будівельних норм у містах і селищах міського типу на садибних ділянках за умови виконання санітарних, протипожежних та будівельних норм, може бути розміщено гаражі, вбудовані в житловий будинок, прибудовані до нього або розміщені у вигляді окремої будови. Розміщення гаражів треба передбачати в основному вбудованими або прибудованими до житлових будинків по лінії забудови або у глибині ділянки.
Господарські будівлі і гаражі допускається об’єднувати на суміжних ділянках. Допускається розміщення гаража по лінії забудови за умови узгодження з місцевими органами архітектури і містобудування.
Відповідно до п. 4.27* державних будівельних норм 360-92** гаражі індивідуальних автомобілів треба розміщувати в основному на периферії житлових районів та міжмагістральних територіях або в їх межах на ділянках, розміщених далі від місць, визначених для ігор дітей і відпочинку населення.
У житлових районах треба передбачати гаражі висотою до 5 наземних поверхів, використовуючи підземний простір. Допускається улаштування споруд для зберігання індивідуальних автомобілів, вбудованих у перші цокольні і підземні поверхи багатоповерхових житлових і громадських будинків, а також напівпідземних і підземних споруд, що розміщені у комплексі з майстернями і складами ЖЕК, котельними, бойлерними, трансформаторними та іншими будинками і спорудами комунального та господарсько-технічного призначення (п. 7.45 державних будівельних норм 360-92**).
Відповідно до п. 7.46 цих норм довжина пішого підходу до гаражів постійного зберігання легкових автомобілів від місця проживання власника не повинна перевищувати 800 м. Віддаленість гаражів для інвалідів від житлових будинків не повинна перевищувати 50 м.
Відстані від наземних і комбінованих (наземно-підземних) гаражів легкових автомобілів до житлових і громадських будівель визначено таблицею 7.5 державних будівельних норм 360-92**.
В охоронних та санітарно-захисних зонах ВЛ напругою до 330 кВ включно дозволяється розміщення колективних гаражів, які в разі напруги 110-220 кВ повинні бути виконані з вогнестійких матеріалів (п. 8.23* зазначених будівельних норм).
Відповідно до ст.30 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, місцеві ради народних депутатів забезпечують виділення земельних ділянок інвалідам із захворюваннями опорно-рухового апарату під будівництво гаражів для автомобілів з ручним керуванням поблизу місця їх проживання.
Відповідно до ст. 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить реєстрація гаражних кооперативів. Власні і делеговані повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва (у тому числі гаражів як об’єктів будівництва) визначено ст. 31, а у сфері регулювання земельних відносин – ст. 33 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Гаражі будуються за проектами, розробленими і затвердженими відповідно до вимог чинних нормативних документів.
Відповідно до п. 2.6 Переліку об’єктів, затвердження проектів будівництва, яких у межах законодавства України не потребує висновку комплексної державної експертизи, не потребують проведення комплексної державної експертизи проекти будівництва одноповерхових будівель цивільного призначення з легких збірно-розбірних конструкцій, а також інших конструкцій площею до 100 кв.м, спорудження яких не призведе до знесення існуючих споруд чи виносу існуючих підземних або наземних комунікацій

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!