Україна і світ

Хто очолить Єдину помісну церкву: заява Філарета

Хто очолить Єдину помісну церкву: заява Філарета

Україна як досягла автокефалії, так і досягне об’єднання всіх церков в одну Єдину помісну православну церкву. Очолити її має патріарх.

Про це сказав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час урочистих заходів з нагоди Дня захисника України.

“Незважаючи на те, що протидії будуть. І ми передбачаємо ці протидії. Але нехай вороги наші знають, що ми і тут переможемо. І створимо одну українську православну церкву на чолі з київським патріархом. Бо багато хто думає, що: “а може не патріарх, а митрополит”? Ні! Ні! Україна достойна мати свого главу патріархом. Іншого ми не хочемо знати”, – наголосив Філарет.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення, Томос про автокефалію буде наданий Українській православній церкві. Для отримання Томосу треба зробити ще деякі кроки.

На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об’єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео


Джерело Телеканал новини «24»
14.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: