Україна і світ

В’язень з окупованих територій допомагав ошукувати пенсіонерів на Донеччині

В'язень з окупованих територій допомагав ошукувати пенсіонерів на Донеччині

Троє чоловіків, маючи спільника – в’язня з тимчасово окупованої території, представлялися співробітниками поліції та виманювали у громадян гроші за визволення їхніх родичів “з тюрми”.

Шахраїв затримали у Нікольському під час чергового злочину, передає місцеве відділення поліції Донецької області.

“До складу злочинної групи входили двоє жителів Маріуполя, 31 і 35 років, та 27-річний мешканець окупованої частини Луганської області”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією, чоловіки між собою не були знайомими, проте у них є спільний товариш, який відбуває покарання в одній з колоній Луганська.

Чоловік з місць позбавлення волі відправляв спільникам на підставні телефони смс-повідомлення з адресами та особистими даними потенційних жертв, вигаданими історіями про “злочини”, які нібито скоїли їх родичі, та сумою викупу,
– додано у поліції.

Шахраї телефонували літнім людям віком від 70-ти до 90 років. Вони представляли себе як правоохоронці і повідомляли жертвам, що їхні діти чи онуки скоїли тяжкий злочин. Після того, як вони отримували повідомлення, до справи підключалися так звані “виконавці”, які виїжджали на вказану адресу та вимагали викуп.

На днях зловмисники забрали останні заощадження у 82-річної жінки. 6 тисяч гривень віддала пенсіонерка шахраям, повіривши, що рятує від тюрми свого онука, який нібито збив людину під час ДТП. Лише пізніше після дзвінка онука бабуся зрозуміла, що її ошукали.

Правоохоронці затримали їх у четвер, 25 січня, під час виконання “завдання” від куратора із “зони”. Шахраї мали при собі підставні телефони з новими сім-картами, банківські картки та гроші.

Наразі правоохоронці перевіряють осіб, які можуть бути причетними до них.

Підозрювані співпрацюють зі слідством та дають свідчення. Досудове розслідування триває. Відкрито кримінальне провадження.

Нагадаємо, у містечку Серпухов під Москвою місцеві пенсіонери біля смітника накинулися на протерміновані продукти, які перед цим привіз робітник одного із магазинів.

Джерело Телеканал новини «24»
29.01.2018

Facebook
Close