Україна і світ

Втеча Гужви закордон: ГПУ планує зарахувати чималу заставу у дохід держави та обрати більш суворий запобіжний захід

Втеча Гужви закордон: ГПУ планує зарахувати чималу заставу у дохід держави та обрати більш суворий запобіжний захід

Після того, як директор ТОВ «Вісті Мас-Медіа» Ігор Гужва втік до Австрії, де попросив політичного притулку, Генпрокуратура, яка розслідує два кримінальні провадження проти нього, вирішила подати клопотання до суду щодо звернення застави в дохід держави та зміни запобіжного заходу на більш суворий.

Про це заявив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

Він нагадав, що Ігор Гужва проходить підозрюваним у двох кримінальних провадженнях. Перше з них – кримінальне правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 189 (вимагання) КК України. Під час його розгляду за Ігоря Гужву була внесена застава у розмірі 544 тисячі гривень. Досудове розслідування у цій справі було закінчено, і Ігоря Гужву було викликано для вручення обвинувального акту на 10 січня 2018 року. Однак він не з’являвся на виклики, мотивуючи це поганим станом здоров’я.

Ще одне кримінальне провадження проти Ігоря Гужви – за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) КК України. Під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні йому також було обрано запобіжний захід – заставу в розмірі 1 мільйонів гривень, яку внесено на рахунок суду.

Однак 31 січня стало відомо, що Ігор Гужва покинув Україну та попросив притулку в Австрії.

“Зважаючи на викладене, та враховуючи, що директор ТОВ «Вісті Мас-Медіа» свідомо затягував розгляд судом кримінальних проваджень стосовно нього, прокурором готується клопотання до суду щодо звернення застави в дохід держави та зміни запобіжного заходу на більш суворий”, – повідомив Андрій Луценко.

Джерело Телеканал новини «24»
01.02.2018

Facebook
Close