Україна і світ

Всесвітня компанія випадково розсекретила військові бази США

Всесвітня компанія випадково розсекретила військові бази США

Місцеперебування військових баз і маршрути патрулів кількох армій світу, зокрема США, могла розголосити компанія Strava, яка опублікувала глобальну карту використання фітнес-гаджетів і програм.

Про це повідомляє BBC.

Карта цієї компанії охоплює весь світ. Для її створення використовується супутникові дані про місцеперебування та пересування з фітнес-браслетів, смартфонів та інших гаджетів за два роки: з 2015 по 2017.

Військові фахівці зазначили, що Strava використовувала також дані з фітнес-трекерів військових, які перебувають на чергуванні.

За інформацією The Washington Post, на карті підсвічено яскравим кольором популярні маршрути для спортсменів. Першими це помітив 20-річний студент з Австралії Натан Разер. Він зазначив, що на карті зокрема показувалися маршрути американських військових у Сирії.

У зонах військових дій і пустелях в таких країнах, як Ірак і Сирія, карта майже повністю темна – за винятком невеликих місць активності. Наближення до таких зон показує, що це американські військові бази,
– йдеться у повідомленні.

У країнах Африки чи Близького Сходу за сотні кілометрів від населених пунктів можна побачити візерунки, залишені фітнес-трекерами, що взялися невідомо звідки.

На карті підсвічується не лише місцеперебування американських баз, а й російських, турецьких.

Наразі жодна армія, яка бере участь у сирійському конфлікті, не відреагувала на знахідку аналітиків.

Нагадємо, 21 січня Туреччина розпочала військову спецоперацію “Оливкова гілка” проти курдських формувань в Афріні, на північному заході Сирії. Це не могло статися без згоди глави Кремля Володимира Путіна. Однак поки важко визначити його стратегічні мотиви.

Джерело Телеканал новини «24»
29.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close