Місто і регіон

Вперше зафіксована робота людського мозку після смерті | Ніжин

Канадські лікарі повідомили про рідкісному випадку мозкової активності у померлої людини. З моменту зупинки серця фахівці реєстрували тривалі дельта-хвилі, які зазвичай виникають при глибокому сні. Про це повідомляє Science Alert.

Дослідники стежили за функціонуванням мозку і інших органів у чотирьох осіб в термінальному стані, коли відбувається згасання активності центральної нервової системи. Після того як у одного з пацієнтів було констатовано клінічну смерть (оборотний етап біологічної смерті), для якої характерна відсутність пульсу і реакції зіниць, на його електроенцефалограмі (ЕЕГ) протягом 10 хвилин спостерігалися дельта-хвилі.
Крім того, лікарі виявили значну різницю в ЕЕГ у пацієнтів за 30 хвилин до різкого падіння артеріального тиску (одна з ознак клінічної смерті) і протягом п’яти хвилин після. Це вказує на те, що процес вмирання може бути унікальним для кожної людини. Однак, на думку фахівців, поки що рано говорити про зв’язок цих відмінностей з навколосмертні переживання, при яких людина може бачити галюцинації і відчувати такі відчуття, як вихід з тіла.

Учені поки не можуть пояснити, яким чином мозок може функціонувати після зупинки серця. Однією з версій є несправність обладнання, хоча можливі і невідомі біологічні причини.

[metaslider id=71402] Джерело: Нежатин
21.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook