Україна і світ

Волкер розповів про причини участі США у переговорах щодо війни на Донбасі

Волкер розповів про причини участі США у переговорах щодо війни на Донбасі

Попри те, що США перебувають за тисячі кілометрів від війни на Донбасі, а між Україною та Сполученими Штатами не підписано договору про безпеку, американці беруть участь у залагоджені війни на сході нашої держави.

Як пояснив спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер, Сполучені Штати до процесу врегулювання конфлікту на Донбасі були залучені на прохання Нормандської четвірки – України, Німеччини, Франції та Росії. Про це він заявив в інтерв’ю BBC.

Ми бачили, як одна країна вторгається в іншу країну, анексує одну територію, потім займає іншу територію, і конфлікт все триває і триває. Це загрожує безпеці Європи в цілому. У США є зобов’язання щодо європейських країн. І існування реального ризику для європейської безпеки означає, що є загроза і для США,
– заявив Курт Волкер.

Окрім того, за словами спецпредставника Держдепу СЩА, їх також турбує гуманітарний аспект конфлікту.

“Кількість загиблих і вимушених переселенців жахають. Якщо ми можемо допомогти вирішити цей конфлікт і встановити мир, ми будемо це робити. Ми хочемо, щоб всі громадяни України були в безпеці – будь то етнічні росіяни, українці, кримські татари чи хтось ще. Ми хочемо побачити відновлення територіальної цілісності і єдності України. Це найкраща основа для безпечного політичного порядку в Європі”, – наголосив Курт Волкер.

Джерело Телеканал новини «24»
25.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close