Україна і світ

Волкер розповів, чому на Донбасі досі триває війна

Волкер розповів, чому на Донбасі досі триває війна

Сполучені Штати Америки готові допомогти у припиненні бойових дій на Донбасі, але для закінчення війни Росія повинна обрати мир.

Про це написав спеціальний представник Деждепартаменту США з питань України Курт Волкер на своїй сторінці у Twitter.

“Учора (12 лютого) була річниця з дня підписання Мінських домовленостей – три роки потому, досі, триває війна. США готові допомогти у припиненні бойових дій, але Росія повинна обрати мир”, – зазначив Волкер.

Нагадаємо, після переговорів з помічником президента Росії Владиславом Сурковим Курт Волкер заявив, що не вірить у те, що російські війська підуть у наступ на ті території, які контролює українська влада. Однак на окупованих територіях триватиме насильство низького рівня інтенсивності.

Хто такий Курт Волкер? Американський дипломат. Постійний представник США в НАТО (2008-2009). Директор Інституту Маккейна в Арізоні. Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України (з 2017 року).

Що таке мінські угоди? Це комплекс заходів, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі “нормандської четвірки” і підписаний контактною групою, що складається з представників Росії, України, представників самопроголошених республік з метою деескалації збройного конфлікту на сході України. Домовленості складаються з безпекового і політичного блоків. Перші два пункти передбачають припинення вогню і відведення важкого озброєння сторонами конфлікту.

Джерело Телеканал новини «24»
13.02.2018

Facebook
Close