Україна і світ

Волкер поділився очікуваннями щодо найближчих дій Кремля на Донбасі

Волкер поділився очікуваннями щодо найближчих дій Кремля на Донбасі

Поки не закінчиться президентські вибори у Росії, Кремль не здійснюватиме жодних кроків щодо Донбасу. Таким, чином, не очікуюється й ескалація конфлікту на Сході України. Але попри те, що ситуація в Україні є більше схожою на заморожений конфлікт, у ньому все ж зберігається гаряча фаза протистояння.

Таку заяву зробив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, передає Укрінформ.

“Ми запропонували, щоб миротворчі сили під мандатом ООН увійшли та замінили російські сили та сепаратистські формування, створивши протягом певного часу безпечний простір, де можна було би провести місцеві вибори, де могла би бути запровадженою амністія і де був би наданим особливий статус”, – підкреслив дипломат.

За його словами, після завершення цього процесу, згідно з Мінськими домовленостями, окупована територія Донбасу могла би бути поверненою Україні, однак, як зауважив він, дотепер не було відчутних результатів.

“Ми продовжуємо наполягати на цьому близько семи місяців, і маю сказати, що дуже задоволений нашою позицією, але я не є задоволеними результатами, оскільки результатів немає”, – додав спецпредставник Держдепу.

Водночас Волкер зазначив, що ситуація в Україні є більше схожою на заморожений конфлікт, однак у ньому зберігається гаряча фаза протистояння.

Основна проблема полягає в тому, що Москва скептично ставиться до намірів Вашингтона, зокрема щодо послаблення санкцій, пов’язаних з виконанням Мінських угод. До того ж, якщо санкції і буде знято, Україна й надалі рухатиметься в бік Заходу. Тим часом незрозуміло, який підхід Москва матиме після кампанії переобрання президента РФ Володимира Путіна. Але щодо жодних дій, очевидно, не прийматимуться рішення з боку Росії, поки не буде результату виборів,
– переконує він.

Крім того, Волкер висловив переконання, що Кремль навряд чи піде на ексалацію збройного протистояння на Донбасі.

“Перспектива посилення конфлікту є для Росії досить витратною, навіть якщо говорити про асиметричну війну. Я просто не бачу такого розвитку. Україна є набагато більш стійкою країною, ніж хто-небудь очікував”, – заявив спецпредставник США.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018