Місто і регіон

Вночі горів Ніжинський комунальний ринок: збіг обставин чи підпал? ФОТО | Ніжин

Вночі з 28 на 29 березня торгові ряди Ніжинського комунального ринку взялись полум’ям. Підприємці отримали збитку на мільйони гривень. Але в цій ситуації вражає навіть не масштаб трагедії, а те, як все відбувалось…

Прийшовши на комунальний ринок, видно два обвуглені торгівельні ряди, попіл на долі та представників поліції, що стоять у стороні. Звернувшись до них за коментарем, у відповідь отримали: «Без коментарів» та посмішку. Хоча, на це і варто було сподіватись, наша поліція з народом не дуже хоче співпрацювати… Потім дзвонимо до керівника Ніжинського комунального ринку Анатолія Вершняка, адже він має бути в курсі і першим діяти в такій ситуації. По той бік слухавки після запитання: «Ви в курсі тієї трагедії, що сталась на Вашому підприємстві?», чуємо тишу, а потім голос жінки: «Це дружина Анатолія Леонідовича, Ви розумієте, вчора у нього піднявся тиск, ми викликали швидку, зараз йому не можна нервувати. Йому про ситуацію повідомили вчора вночі. Вибачте.»
Як розповіли представник ініціативної групи Катерина, Анатолія Вершняка вчора було видно на місці пригоди, проте з підприємцями розмови не вів. Через дві години приїхав і менеджер підприємства та директор ДП «Критий ринок» «Прогрес».

Запитали у підприємців присутніх на місці пригоди Катерину та Ларису: “Це підпал на вашу думку, чи збіг обставин?” Таке питання не було безпідставне, адже вже близько двох місяців підприємці оббивають пороги депутатських комісій вимагаючи розібратись у ситуації з підняттям керівником підприємства орендної плати та висловлюють  недовіру директору,  говорячи про його бездіяльність.  
Жінки розповіли: «Думаємо, що підпал, звісно, хочуть списати все на проводку, але ж це 100 % підпал. Від замикання не може просуватись пожежа з такою швидкістю. Охорона не вчинила жодних дій, хоча їм як нікому було видно полум’я. Окрім них, хто тільки не викликав пожежників: і чергові швидкої допомоги, і підприємці, які дзвонили власникам контейнерів. Що саме цікаве, то перший автомобіль пожежної бригади приїхав без води. На запитання «Як так?» відповіли, що приїхали перевірити, чи дійсно є пожежа. (прим. авт.: Воно і не дивно, що наявна така підозра, адже якщо б викликала охорона, з якою, до речі, більша частина підприємців уклала договір і щомісяця платять по 60 грн., пожежники не сумнівалися б). Та попри це, вода завжди має бути у наявності. Та і на це пожежники відповіли, що не працював гідравлічний кран, води звідти накачати не можна було. Чи не мав керівник ринку передбачити безпеку підприємців і, в першу чергу, привести до ладу всі необхідні комунікації. До того ж, автомобіль пожежної бригади зміг заїхати тільки з однієї сторони, адже зі сторони швидкої допомоги, свого часу дозволили будуватись і в’їзд був «забарикадований». Нема і освітлення, і вчора все світло йшло від пожежі. Допомагали людям виносити все, що можна, світивши телефонами.»

В цій ситуації, звісно, шкода людей, які залишилис без товару, робочих місць і жодної копійки. З історії описаної вище, видно, що все діяло проти людей, і як в більшості випадків, як би не самі люди, постраждати могло більше підприємців. У нашій країні, нажаль, продовжує діяти один закон «Зроби сам за всіх : виклич пожежну, охороняй своє робоче місце, неси воду з Остра, шукай причину пожежі і взагалі, шукай правду, адже її в цій ситуації, скоріш за все, будуть приховувати.

Наразі, на місці пригоди, працюють спеціалісти аби виявити реальну причину пожежі.

Марина Волинець

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!