Україна і світ

ВМС України візьме на озброєння новий ракетний катер

Український морський флот отримає “Лань”, перший ракетний катер під такою назвою планують взяти на озброєння вже у 2019 році. Катери можуть змінити баланс сил на морі, адже їх озброять вітчизняними протикорабельними ракетами “Нептун”, які здатні потопити більшість типів військових кораблів, які діють у Чорному морі.

Відповідну заяву зробив командувач Військово-морських сил України, Ігор Воронченко.

Планується, що ракетні катери проекту “Лань стануть основою ударного потенціалу концепції “Москітних сил”, яка була прийнята вітчизняними ВМС як основа розвитку на найближчі роки. Катери планують озброїти вітчизняними протикорабельними ракетами “Нептун”, що наразі розробляються, та іноземними системами озброєння.

“Захист суверенітету і національних інтересів України на Чорному морі, охорона критичних об’єктів інфраструктури на узбережжі і в морі, економічній зоні, забезпечення безпеки і свободи судноплавства – є головними завданнями Військово-морських сил України. Наша держава має цінності на морі, і вони повинні бути захищені”, – зауважив віце-адмірал Військово-морських сил України Ігор Воронченко.

ВМС України візьме на озброєння новий ракетний катер
Проект ракетного катера “Лань”

Раніше Ігор Воронченко зазначав, що катери “Лань” вироблятиме київське суднобудівне підприємство “Кузня на Рибальському”, або, якщо дозволять потужності, на “Миколаївському суднобудівному заводі”. Керівництво планує виготовити щонайменше 3 ракетних катери.

Джерело Телеканал новини «24»
05.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook