Місто і регіон

Визначено найбільш руйнівну для здоров’я емоцію | Ніжин

Вчені бельгійського клінічного центру провели масштабний експеримент, метою якого було виявити найбільш «отруйну» – неприємну і тривалу – емоцію, яку найчастіше випробовують сучасні люди. Під час своїх спостережень за добровольцями психологи аналізували більше 20 душевних станів, щодня пережитих людьми.

В експерименті взяло участь 200 добровольців. Всім учасникам було запропоновано поділитися пережитими події і емоційними епізодами, після чого – самостійно оцінити свої почуття.

З’ясувалося, що з огидою і подивом людина зазвичай справляється протягом півгодини. Приблизно з такою ж швидкістю людина забуває про сором або про подразнення. З почуттям нудьги люди теж здатні розлучатися відносно швидко.

Більш небезпечно, за словами психологів, почуття ревнощів, здатне терзати людини до 15 годин. Але і ревнощі, як з’ясувалося, поступається в інтенсивності негативного впливу на здоров’я почуттю смутку. Дослідники встановили: щоб позбутися від смутку, людині потрібно не менше 120 годин.

Відзначимо, що почуття смутку як таке не оцінюється наукою як однозначно шкідливий для здоров’я. Навпаки, у багатьох ситуаціях сумувати корисно – для організму це щось на кшталт перепочинку, що дозволяє йому задіяти необхідні ресурси для відновлення.

Однак регулярне почуття смутку може бути вкрай небезпечним симптомом, який може вказувати на збій у виробництві гормонів і несприятливих процесах в головному мозку. Також вченими раніше були висунуті припущення, що у людей, схильних до нападів смутку, зростає ризик розвитку гіпертонії, діабету, ожиріння, захворювань серця, інсульту і раку.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
09.06.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook