Місто і регіон

Виставка «Ніжинського Страдиварі» Григорія Василенка | Ніжин

З 30 жовтня  в художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею проходила виставка талановитого, багатогранного майстра-різьбяра Григорія Василенка. Це не звичайна людина, його по праву можна назвати народним майстром, адже все що він знає і вміє, він презентує народу, охоче ділиться своїми надбаннями і талантом.

Талановитий різьбяр самоучка, родом з Кукшина Ніжинського району, народився 6 травня 1945 року. Талант Григорій Василенко успадкував від батька, який займався майструванням з металу і цей же талант відомий різьбяр передав своїм дітям. Також віддав близько 10 років ще одному захопленню «до душі» – автомотоспорту. Був чемпіоном міських, обласних змагань,  виступав на  республіканських.

Серед робіт Григорія Івановича можна побачити тарілки, ковші, ложки, скриньки, дошки кухонні, черпаки, сільнички.

Перші виставки почалися з 80-х років. Сьогодні нам були презентовані невеличкі вироби з капи та чудові ікони. Основою сьогоднішньої виставки була ікона Покрови Присвятої Богородиці- один з найкращих виробів майстра. На виставці представлені іменні ікони членів сім’ї народного умільця – Григорія, Володимира, Тетяни і Валентини. Кожна ікона виготовляється близько місяця.

Окремо хочеться зупинитися на невеличких творіннях талановитих рук, які були виконані з незвичайного матеріалу – капи. Капа – це горб, ракова пухлина дерева, вона має неповторну і унікальну структуру, а Григорій Іванович перетворює цю хворобу, темну матерію на прекрасний витвір мистецтва, яким милується око і радіє душа.

Декілька слів про Григорія Василенка сказала завідуюча художнім відділом Ніжинського краєзнавчого музею – Наталія Тира:

«Це виставка майстра, яку запрошують в різні міста. Якщо чують про Ніжин, то завжди просять наших відомих майстрів. У Григорія Василенка в біографії є як колективні, так і персональні виставки в художньому відділі краєзнавчого музею. В нього за плечима є участь в усіх обласних звітах.  У Чернігові в 2011 році на одному з обласних звітів, коли наш майстер перейшов від побутової тематики до витонченого мистецтва, а саме невеличких скрипочок і смичків до них, його назвали «Ніжинським Страдиварі» і це звертання з тих пір закріпилося за ним. А через звіт з’являється нова тематика- ікони. Дивлячись на них неможливо повірити, що такий витвір мистецтва може зробити людина, яка не має жодної професійної освіти в ділі створення дерев’яних виробів. Це вроджений дійсно великий, вроджений талант.

Лілія Журко

Джерело: Нежатин
05.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook