Україна і світ

Вирок Януковичу: експерт назвав умову, коли суд винесе рішення

Вирок Януковичу: експерт назвав умову, коли суд винесе рішення

Піком суду над Януковичем буде пік виборчої президентської кампанії. Сценарій суду накладений на сценарій виборів президента.

Про це сайту “24” розповів директор аналітичного центру “Політика” Микола Давидюк.

За словами експерта, суд над екс-президентом-утікачем має ще одне завдання – заповнювати медійний простір, коли в політиці нічого не відбувається.

Коли у Верховній Раді не б’ються або депутати працюють всього дві години, на екранах з’являється суд Януковича. В не сесійні тижні парламенту показують суд над Януковичем. Він тягнеться – з’являються нові свідки, нові докази, але його піком разом з вироком буде виборча кампанія Президента України,
– вважає Давидюк.

При цьому політолог звертає увагу, що, коли потрібно було конфіскувати з рахунків Януковича 1,5 мільярда доларів, то Краматорський міський суд у секретному режимі швидко ухвалив таке рішення. А суд над Януковичем триває показово, в прямому ефірі, і вже більше нагадує серіал.

Водночас, на думку Миколи Давидюка, затягування вигідне і Януковичу, і це помітно по окремих його діях. Янукович то дає відвід адвокату, то йому призначають державного захисника. Мета – постійно тримати Януковича в інформаційному полі і нагадувати про нього. І ця стратегія, говорить експерт, розширена. Зокрема, в ЗМІ почали активно заявлятися його колишні соратники з Партії регіонів з відпрацьованими меседжами. Таким чином, вважає він, екс-регіонали готують майданчик для повернення в українську політику.

Рішення суду щодо Януковича повинно бути однією з перемог Порошенка на рівні з безвізом. Все залежить від стратегії кампанії діючого президента. Відповідно, рішення суду може бути наприкінці 2018 року або вже на самому початку офіційних виборів у 2019-му. Судді підлаштуються під потрібний графік,
– наголосив Микола Давидюк.

Нагадаємо, продовжується суд над Януковичем, якого звинувачують у держзраді. Крім того, 7 лютого Печерський райсуд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо Януковича, екс-глави СБУ Олександра Якименка та екс-першого заступника СБУ Володимира Тоцького у справі розстрілів на Майдані.

Джерело Телеканал новини «24»
08.02.2018

Facebook