Україна і світ

Винищувачі НАТО перехопили російський літак у Балтії: вперше з початку року

Винищувачі НАТО перехопили російський літак у Балтії: вперше з початку року

Вперше з початку 2018 року винищувачі військово-повітряних сил Данії, розміщені на авіабазі Шауляй у Литві, піднімались в небо для перехоплення у повітряному просторі НАТО російського літака.

Про це відзвітували на сайті Об’єднаного повітряного командування.

25 січня радіолокаційні станції НАТО зафіксували рух літака, який не відповідав міжнародним правилам стандартів авіації, оскільки не надсилав сигнал транспондера, не виходив на радіозв’язок з диспетчерами і не надав план польотів, інформує “Європейська правда”.

За маршрутом літака можна було простежити, що він вилетів із континентальної частини Росії, і прямував у Калінінградську область над міжнародними водами біля повітряного простору НАТО.

Для супроводу повітряного судна з РФ у небо піднялись два винищувачі F-16. Вони здійснили політ у визначений район та ідентифікували і супроводжували російський військовий літак Су-34.

Після успішного завершення місії F-16 повернулися до Литви.

Подібні місії є стандартним явищем, особливо в регіоні Балтійського моря. Винищувачі НАТО перебувають у цілодобовій готовності для реагування на подібні випадки. Коли літаки вимикають свої транспондери і коли не відповідають диспетчерам повітряного руху, вони створюють ризик для решти літаків, оскільки не використовують цивільні радіолокаційні системи,
– пояснили в Об’єднаному повітряному командуванні НАТО.

Винищувачі НАТО перехопили російський літак у Балтії: вперше з початку року

Винищувачі НАТО піднімались в небо для перехоплення літака з Росії

Джерело Телеканал новини «24»
26.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close