Україна і світ

Він не вивчив уроки історії, – європейські лідери “накинулися” на Трампа під час форуму в Давосі

Він не вивчив уроки історії, – європейські лідери "накинулися" на Трампа під час форуму в Давосі

На полях Всесвітнього економічного форуму у Давосі глави урядів Німеччини, Франції та Італії розкритикували політику ізоляціонізму президента США Дональда Трампа, заявивши, що він обрав неправильний шлях як в економічному, так і в гуманітарному плані.

Про це повідомляє Die Presse.

Так, канцлер ФРН Ангела Меркель під час свого виступу на форумі 24 січня висловила тривогу щодо майбутнього системи міжнародної торгівлі та протест проти “роз’єднаності” у сфері міграційної політики. Її підтримали ще два європолітики – президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Італії Паоло Джентілоні, зауважує видання.

На думку Меркель, зосередженість Трампа на проблемах виключно своєї країни не вирішить проблем Заходу, тому президенту США не варто використовувати методи протекціонізму.

Ми вважаємо, роз’єднаність ні до чого не приведе. Ми повинні співпрацювати, протекціонізм у зв’язку з цим – неправильна відповідь. Потрібно набратися терпіння і знайти ті рішення, які задовольнили б усі сторони,
– цитує слова канцлера Німеччини німецька газета.

Окрім того, глава уряду ФРН звинуватила американського лідера в тому, що він “не вивчив та ігнорує уроки історії, адже саме політика протекціонізму призвела до великих світових трагедій”, тому, наголосила Меркель, співпраця із сусідніми державами має бути пріоритетом. У цьому ключі вихід США із міжнародних торгових і кліматичних угод – Транстихоокеанського партнерства і Паризької кліматичної угоди – є кроками у неправильному напрямку.

Побоювання Меркель, зокрема, також пов’язані із тим, що другий рік свого президентства Дональд Трамп продовжить під лозунгом “Америка передусім”, внаслідок чого країни-партнери “відгородяться”, захищаючи власний ринок, і в підсумку Захід буде “біднішати”, пояснює оглядач італійської La Repubblica.

Тим часом прем’єр-міністр Італії Паоло Джентілоні запевнив, що у разі, якщо відмежування Трампа від Заходу спричинить “пустку”, ЄС зможе її заповнити, зазначає кореспондент Le Monde Сільвія Кауфман.

“Президенти мають право захищати свою країну, своїх громадян і свою економіку, проте існує межа – це рамки багатосторонніх договорів і правил, в яких ми живемо. Необхідно перезапустити Європу, щоб дозволити їй зіграти належну геополітичну роль в регіоні і світі. Якщо виникне порожнеча, яку необхідно заповнити, ЄС її заповнить”, – заявив італійський прем’єр.

Лідер Франції Еммануель Макрон виявився стриманішим щодо політики Трампа. Як зауважує The Wall Street Journal, він спробував окреслити “золоту середину”, визнаючи необхідність віддати належне як національним інтересам, так як і глобальним.

Не будемо наївними. Зараз глобалізація переживає серйозну кризу, і цей глобальний виклик вимагає зусиль на міжнародному рівні. (…) Якщо я не запропоную нове значення цієї глобалізації, через п’ять, десять або п’ятнадцять років націоналісти, які переможуть, запропонують вийти з цієї системи. І це торкнеться кожної країни,
– наголосив Макрон.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що Петро Порошенко і Дональд Трамп планують провести зустріч під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі, який проходить 23-26 січня.

Джерело Телеканал новини «24»
25.01.2018

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Facebook
Close