Місто і регіон

Викладачі НДУ ім. М. Гоголя завершили міжнародне стажування в литовському Університеті | Ніжин

3-7-го липня викладачі НДУ ім. Миколи Гоголя проходили міжнародне стажування, яке відбувалося у межах проекту Еразмус+ «Гендерні студії: крок до демократії та миру у сусідніх до ЄС країнах з різними традиціями». Викладачі університету, професор Ф.В. Барановський, доценти Т.В. Лісова, О.В. Желіба,  О.П. Щотка, вивчали досвід навчально-методичного забезпечення та організації навчання студентів на міждисциплінарних магістерських програмах в Університеті Вітовта Великого, що знаходиться у м. Каунас, Литовська республіка.

Разом з викладачами нашого університету стажування проходили представники інших університетів-партнерів: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Україна), Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (Україна), Університету Сіді Мохаммеда Бен Абделлах (Марокко), Університету Султан Муле Слімана (Марокко), Університету Сусса (Республіка Туніс), Університету Мануби (Республіка Туніс).

Викладачів-стажистів з університетом познайомила проректор з міжнародних відносин Інетта Дабашинскене. Вона підкреслила сучасні досягнення Університету Вітовта Великого, який входить до Асоціації європейських університетів та Європейської асоціації міжнародної освіти; навела статистичні дані, відповідно до яких в університеті діють 10 факультетів, студенти навчаються на 30 бакалаврських та 45 магістерських програмах, серед яких є і міждисциплінарні; окреслила мету стажування, що пов’язується з підготовкою до ефективного впровадження в університетах-партнерах міждисциплінарних навчальних програм з гендерних досліджень.

Стажування було змістовно насиченим, практико-орієнтованим і передбачало лекції, семінари, майстер-класи.  До змістовного забезпечення стажування були залучені не лише фахівці цього університету, але й європейські вчені з Центрально Європейського Університету (Угорщина), Університету Арістотеля (Грецька Республіка). На обговорення виносились проблемні області гендерних досліджень, питання методів дослідження та методів викладання. На стажуванні значну увагу було приділено інтерактивним методам, що створюють умови для самоаналізу та трансформації гендерних атитюдів, гендерних стереотипів. Викладачі з різних країн змогли обговорити кроскультурні відмінності у гендерних стереотипах та природу гендерної дискримінації у своїх країнах.

Учасники стажування прослухали цікаві доповіді, присвячені чоловічим дослідженням, які мало представлені в структурі сучасного гендерного знання (Artūras Tereškinas, Kristina Barancovaitė-Skindaravičienė). Erzsébet Barát, Dorottya Redai, Nadia Jones Gailani на своїх майстер-класахнавчали використанню якісних методів дослідження та познайомили з методом феміністичного інтерв’ю. Корисні уміння використання відеоматеріалів на заняттях були сформовані завдяки Natalija Mažeikienė. Цінний персональний досвід отримано в результаті опанування методикою «Фотовойс», що запропоновано Stavroula Mavrou, Vassiliki Deliyanni-Kouimtzi, Anastasia Flouli.  Необхідним для умов студентської мобільності було практичне заняття, проведене Estela Daukšienė, яка познайомила викладачів з роботою у віртуальному навчальному середвищі університету. Завершальним етапом стажування стало знайомство з базами бібліотеки та робота викладачів в міжрегіональних робочих групах.

Перебування в Литві було пов’язане не лише з насиченою програмою стажування, але і цікавою культурною програмою, що включала екскурсію старим Каунасом, участь у святкуванні Дня державності Литви, що присвячений дню коронації князя Міндаугаса.

Команда Ніжинського університету вдячна організаторам стажування за змістовну програму, теплий прийом та незабутні враження від знайомства з древньою і сучасною Литвою.


Згадати Все. Вавилон XX: кіно на всі часи

Коли ця картина вийшла на екрани, відгуки були різні. Хтось захоплювався її химерністю, дехто ж – грою акторів. Комусь бридила
Read More
Згадати Все. Вавилон XX: кіно на всі часи

Найгучніші справи НАБУ за 2017 рік, або Чому Порошенко пресує бюро

НАБУ створювалося як незалежний від влади орган, який має нарешті розпочати викорінювати корупцію в Україні. Українці раділи, світ вітав.
Read More
Найгучніші справи НАБУ за 2017 рік, або Чому Порошенко пресує бюро

Обіймався з Асадом і чаював з військовими: чим Путін займався в Сирії

11 грудня російський президент Володимир Путін несподівано прилетів в Сирію. Путін прибув на російську авіабазу "Хмеймім", там прямо з трапу
Read More
Обіймався з Асадом і чаював з військовими: чим Путін займався в Сирії

Леді Гага показалася в образі сексуального ельфа: фото

Святковий дух уже добрався до відомої співачки Леді Гаги – зірка виклала кадри в костюмі ельфа. 31-річна співачка з'явилася
Read More
Леді Гага показалася в образі сексуального ельфа: фото

Випуск новин за 18:00: Росія почала виводити війська із Сирії. Негода в Європі

У випуску новин за 11 грудня станом на 18:00 – Володимир Путін віддав наказ щодо відведення військ з Сирії під
Read More
Випуск новин за 18:00: Росія почала виводити війська із Сирії. Негода в Європі

Прихильники Саакашвілі збираються біля суду для його “зустрічі”

У понеділок, 11 грудня, прихильники лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі зберуться біля будівлі Печерського районного суду Києва. До
Read More
Прихильники Саакашвілі збираються біля суду для його “зустрічі”

Золотий глобус 2018: повний список номінантів

У Лос-Анджелесі оголосили повний список номінантів на престижну кінопремію Золотий глобус 2018. Церемонія стане 75-ою за рахунком і відбудеться
Read More
Золотий глобус 2018: повний список номінантів

Саакашвілі знищив свій імідж реформатора, – експерт

Арешт Саакашвілі може підняти його рейтинг, але не до того рівня, який у нього був, коли він очолював Одещину.
Read More
Саакашвілі знищив свій імідж реформатора, – експерт
[metaslider id=71402]

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
13.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook