Місто і регіон

Вікіпедія потребує фінансової допомоги | Ніжин

Сьогодні, складно уявити собі студента, школяра, або просто цікавих людей, котрі не були б знайомі з Вікіпедією. Скільки ж рефератів та курсових робіт допомогла створити ця “онлайн-помічниця”. Та тепер вона і сама потребує допомоги. Вікіпедія не розміщує рекламу, а існує лише за рахунок пожертв, котрих, для забезпечення безкоштовного надання різноманітної інформації, не вистачає.
Вікіпедія  — це найбільша та найпопулярніша енциклопедія в світі. Вона електронна, безкоштовна для будь-якої мети і вільна від реклами. Вікіпедія містить понад 45 мільйонів статей, написаних добровольцями більш ніж 296 мовами, і її відвідують понад 430 мільйонів людей щомісяця, що робить її одним з найпопулярніших сайтів у світі.

Це спільне творіння, яке останні десять років доповнювалось і редагувалось мільйонами людей: кожен може змінити її в будь-який час. Вона стала найбільшою колекцією загальних знань у людській історії. Людей, які її підтримують, об’єднує любов до навчання, інтелектуальна цікавість і розуміння того, що разом ми знаємо набагато більше, ніж кожен з нас поодинці.

Фонд Вікімедіа — це некомерційна організація, яка управляє Вікіпедією та іншими вільними проектами знань. Разом ці сайти посідають п’яте місце серед найбільш відвідуваних веб-ресурсів у світі. Фонд Вікімедіа — це звільнена від податків некомерційна організація з офісами в Сан-Франциско (штат Каліфорнія в США). 

Відповіді на найпоширеніші запитання щодо пожертв наведені нижче.

Якщо я пожертвую Вікімедіа, куди підуть мої гроші?

Пожертвувані вами гроші будуть витрачені на зарплати працівникам і на техніку. Хоча Вікіпедію і її споріднені проекти разом відвідують більше 430 мільйонів людей щомісяця, ми наймаємо лише 294 співробітників.

Персонал складається з трьох програмних відділів: технологій (управління сайтами, розробка програмного забезпечення), спільноти (зв’язки з громадськістю, відносини з читачами і програми спільноти, залучення коштів) і глобального розвитку (підтримка програм місцевих відділень і зростання Вікімедіа у всьому світі). Інша частина наших працівників працює у галузі менеджменту, фінансів та управління, що включає до себе правовий захист нашої роботи. Ваша підтримка також оплачує сервери, канали зв’язку і хостинг, які дозволяють працювати і продовжувати зростати проектам Вікімедіа. Якщо ви пожертвуєте у місцеве відділення у вашому регіоні, то ваше пожертвування підтримає як Фонд Вікімедіа, так і програмні заходи у вашій країні.

Перш за все, Фонд Вікімедіа існує для підтримки й росту великої мережі добровольців, які пишуть і редагують Вікіпедію і споріднені проекти — понад 100 тисяч людей у всьому світі.

Як працює Фонд Вікімедіа?

У Фонду Вікімедіа є штат з 294 чоловік, на чолі з виконавчим директором Сью Гарднер. Штат підтримує роботу сотень тисяч добровольців, які редагують наповнення проектів Вікімедіа. Фонд Вікімедіа також підтримують численні добровольці, які беруть участь через комітети, як стажисти, або ad hoc.

У них є офіс, розташований у Сан-Франциско (у штаті Каліфорнія у США), де працює більшість наших співробітників. Усі члени ради та інші співробітники працюють віддалено.

Як фінансується Фонд Вікімедіа?

Вікімедіа фінансується переважно за рахунок пожертв від сотень тисяч людей, а також через кілька грантів і дарунків серверів та хостингу (дивіться благодійників).

Фонд Вікімедіа отримує пожертви з понад 50 країн усього світу. Середня пожертва дуже мала, але їх загальна кількість забезпечила наш успіх. Люди роблять внески цілий рік, а один раз на рік Фонд Вікімедіа публічно звертається із проханням про пожертви.

Ми не розглядаємо рекламу як джерело доходу.

Фонд Вікімедіа звільнено від податків у США. Пожертвування з інших країн також можуть бути не оподатковуваними. Дивіться про оподаткування пожертвувань для деталей. Натисніть тут для подробиць про те, як зробити пожертвування через PayPal, MoneyBookers або поштою. Щодо всіх інших шляхів пожертви, будь ласка, напишіть нам на donatewikimedia.org.
Більшість нашого фінансування здійснюється за рахунок звичайних людей — таких, як ви. Ми також отримуємо гранти від громадських і приватних фондів та допомогу послугами від корпорацій. Їх перелік можна побачити на сторінці благодійників.

Здійснити пожертву можна зайшовши на будь-яку сторінку Вікіпедії. Там, у верхній частині сторінки, буде розміщене повідомлення про можливість перевести кошти.


[metaslider id=71402] Джерело: Нежатин
22.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook