Україна і світ

“Військова Шенгенська зона”: чому і для чого створена програма європейської оборони

"Військова Шенгенська зона": чому і для чого створена програма європейської оборони

13 листопада 23 країни-члени Євросоюзу підписали програму “постійної структурованої співпраці” у сфері оборони (PESCO). Учасники створення інструменту для військової взаємодії в ЄС домовилися збільшити оборонні бюджети своїх країн задля зменшення роздробленості європейських військових витрат і розвитку спільних проектів.

Поштовхами до створення PESCO стали Brexit та перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США, повідомляє The New York Times. І уряд Великобританії, і глава Білого дому відзначилися небажанням співпрацювати з ЄС у сфері безпеки, пояснює автор публікації.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан додав, що військова угода між країнами-членами ЄС була підписана на фоні “напруженості” в Європі, причиною якої є зростання агресії Росії після приєднання Криму і терористичні атаки бойовиків-ісламістів.

Програму PESCO підписали 23 європейські держави, серед яких Італія, Франція, Німеччина та Іспанія. Мальта, Ірландія, Данія, Португалія і Великобританія відмовилися від участі у військовому договорі ЄС, зазначає La Stampa.

Формально оборонна програма ЄС стане реальністю після схвалення кваліфікованою більшістю в Раді ЄС – голосування заплановано на 11 грудня, вказує італійська газета.

Загалом PESCO – це проект, що надасть “законодавчу основу для інвестицій у безпеку і захист території ЄС і його громадян”, повідомляє Süddeutsche Zeitung, цитуючи документ оборонної програми.

Посилена військова потуга країн ЄС піде і на користь НАТО, адже Євросоюз, зокрема, готуватиме свої збройні сили і до спільних операцій з Альянсом.

Кожна країна-учасниця “військової Шенгенської зони” повинна взяти на себе 20 зобов’язань, водночас за всіма державами, які підписали програму PESCO, залишається право вести свою національну оборонну політику, акцентує німецьке видання.

Джерело Телеканал новини «24»
14.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
Close