Україна і світ

Війна між Росією та США вже оголошена, – експерт про знищення найманців “Вагнера” в Сирії

Війна між Росією та США вже оголошена, – експерт про знищення найманців "Вагнера" в Сирії

Америка вже перебуває у стані війни з Росією, хоча поки і не йдеться про конфлікт у “гарячій” стадії. Проте, перші “жертви” з російської сторони вже є – це найманці приватної військової кампанії “Вагнера”, знищені під час атаки на сили США в регіоні Дайр-ез-Заура на сході Сирії.

Президент Росії Володимир Путін офіційно не відреагував на цю подію, але існує загроза, що рано чи пізно глава Кремля відповість на загибель російських найманців, і зробить це несподівано, пише для Atlantico.fr офіцер французької розвідки у відставці, заступник директора Французького центру досліджень проблем розвідки Ален Родьє.

Це не питання помсти, тому що Путін – холоднокровна політична тварина (як в прямому, так і в переносному сенсі), але у нього є стратегія: показати противнику, до якої межі не варто доходити,
– застерігає експерт.

Наразі між американськими і російськими регулярними військами ще немає прямих зіткнень, (хоча літаки-розвідники і судна-шпигуни все активніше промацують кордони противника), проте Вашингтон в односторонньому порядку розірвав діалог із Москвою, зауважує Родьє. “Обмін думками”, зокрема в ООН, є не більше, ніж монологами, що складаються з попереджень і звинувачень, спрямованих проти Кремля або безпосередньо Володимира Путіна. Слід зазначити, що американці в принципі остерігаються говорити про “Росію”, йдеться у публікації.

Нагадаємо, 7 лютого щонайменше 300 росіян ПВК “Вагнера” були вбиті або отримали поранення внаслідок бою зі спецпризначенцями США у Сирії. У Москві відхрестились від загиблих у Сирії росіян.

Що таке приватна військова компанія “Вагнер”? Це російська нелегальна приватна військова структура, яка брала участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії на боці Росії. Бійці компанії неодноразово нагороджувались державними нагородами за особистими неопублікованими наказами президента Росії.

Джерело Телеканал новини «24»
27.02.2018