Новини Чернігова

Війна між охоронцями лісу та браконьєрами: лісовому охоронцю спалили хату

На Чернігівщині розгорнулася справжня війна між охоронцями лісу та браконьєрами. Дійшло до того, що одному з принципових захисників природи спалили дачний будинок. Постраждало майно інженера з охорони та захисту лісу ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимира Яковенка. Керівництво державного підприємства обурене діями зловмисників та вимагає в правоохоронців проведення якнайшвидшого та ефективного розслідування.

Горів дачний будинок лісового охоронця, розташований у селі Запоріжжя Борзнянського району Чернігівщини.

«Мені зателефонував сусід і повідомив, що з мого будинку йде дим. Я попросив його подивитися у чому справа, – розповідає власник нерухомого майна, інженер з охорони та захисту лісу ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко. – Коли він зайшов у двір, то побачив, що в будинку повно диму. Сусід викликав пожежників».

Вогнеборці прибули якраз у мить, коли вже повністю розплавились пластикові вікна і кисень потрапив до приміщення. Відтак одразу ж спалахнула кімната. Завдяки злагодженим діям пожежників вогонь вдалося локалізувати та погасити.

Після огляду місця пожежі експерти зробили висновок – зумисний підпал.

«Проводку в кімнаті, де виникла пожежа, я ще не встиг провести, бо дороблював ремонт, – пояснює лісовий охоронець. – Пічним опаленням у цьому сезоні ще не користувався. Сумнівів у тому, що моє житло підпалили, в мене не виникло».

Пожежники встановили: всі ознаки пожежі характерні для підпалу. Згідно з висновком, який зробили рятувальники, зловмисники відчинили вікно, залили та підпалили легкозаймисту суміш. Рідина потрапила не лише на новеньку підлогу, а й на старе крісло, під обшивкою якого був поролон. Він фактично і врятував сільську хату від повного згорання.

«Поролон при горінні дав багато диму, що витіснив кисень із кімнати, що не дало швидко поширитись вогню, – коментує Володимир Яковенко. – Тліло, поки не поплавились і не випали вікна».

У результаті пожежі повністю вигоріла одна кімната, решта пошкоджена кіптявою та сажею. Вогонь знищив новеньку підлогу, частково пошкодив стіни та стелю. Коли прогоріла стеля, то полум’я перекинулося на дах, який одразу ж спалахнув, оскільки хатинка була утеплена льоном! Вогнем знищено частину покрівлі та майже всю дерев’яну опалубку. Згоріли також меблі, побутова техніка, пластикові вікна… За приблизними підрахунками, зловмисники заподіяли шкоди на 100 тисяч гривень.

Лісовий охоронець припускає, що підпалили його майно швидше за все вночі.

Керівництво державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» не має сумнівів у тому, що підпал – це помста браконьєрів за принципову позицію лісових охоронців та успішну боротьбу захисників природи з браконьєрами. Володимир Яковенко раніше неодноразово отримував анонімні телефонні погрози. Директор підприємства Юрій Болоховець публічно звертається до керівництва правоохоронних органів з вимогою якнайшвидше розслідувати справу про підпал нерухомого майна інженера з охорони та захисту лісу.

Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова
03.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *