Новини Чернігова

Відмовили «Время и стекло» та треба списки – керівники концертних майданчиків міста про заборону «гастролерів» до Росії

Відмовили «Время и стекло» та треба списки – керівники концертних майданчиків міста про заборону «гастролерів» до Росії

У Чернігові заборонили виступи артистів, які підтримують агресію Росії.

Спочатку з такою пропозицією кілька днів тому на сайті Чернігівської міської ради була розміщена петиція, а вже наступного дня міський голова Владислав Атрошенко підписав відповідне розпорядження.

У ньому, зокрема, йдеться: «у закладах, які належать громаді міста Чернігова, забороняється проведення гастрольних заходів, концертів, вистав та інших культурних заходів особам, які публічно підтримують агресію Російської Федерації, окупацію Автономної Республіки Крим та не визнають так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями».

Загалом виступи осіб, які від початку російської агресії в Україні проводять концерти та беруть участь в інших культурних заходах на території Російської Федерації заборонено проводити в комунальних підприємствах міської ради.

Організаторам гастрольних заходів, власникам стаціонарних сценічних майданчиків, особам та організаціям також рекомендовано утриматись від проведення гастрольних заходів, концертів, вистав та інших культурних заходів за участю осіб, визначених у розпорядженні. Як повідомив генеральний директор облмуздрамтеатру імені Шевченка Сергій Мойсієнко, він цілковито підтримує таку ініціативу мера. Проте є одне «але».

«Єдине тільки, що, нам мистецьким установам, потребуємо ми допомоги як СБУ, Міністерства культури так і громадськості. Бо важко іноді відслідити ті рухи наших артистів – маловідомих, більш менш відомих, відомих, де вони виступають і де вони бувають. У мене на столі є такий список, який я сам для себе складаю, там вже більше десятка артистів, які в театрі просто не можуть бути і вони не будуть допущені до сцени. В тому то є проблема, шо вони всі українські виконавці, вони не заборонені СБУ і наказом міністерства культури але ми по своїх каналах, ми їх самі вичислюємо», – розповів він.

Відмовили «Время и стекло» та треба списки – керівники концертних майданчиків міста про заборону «гастролерів» до Росії

Також за словами  Сергія Мойсієнка, вже за цей час багато артистів отримали відмову від Чернігова:

«До нас зверталися «Пісняри» – відмовили, нам пропонували Ауріку Ротару (сестра Софії Ротару) – відмовили. «Время и стекло», ще раз нам пропонували. Одного разу вони проскочили але коли я дізнався, що вони, вибачте в тому кіно знімалися, відмовили. І тут є прізвища, які не проходять. Наприклад, «Тамбовський вовк» (Валерій Жидков – автор сценаріїв для студії «Квартал 95»), не розумію чого в чернігівському театрі, в українському мусить бути  «Тамбовський вовк», хоча він не виступає в Росії, хоча він не їздить там, але чому в українському академічному театрі «Тамбовський вовк», якось воно дисонує», – зауважив директор облмуздрамтеатру.

Щодо фінансової складової, то на сьогодні, за словами Мойсієнка, відмова деяким виконавцям не створює проблем:

«Жодним чином не сказується. Почала з`являтися гарна, добротна, високої якості українська естрада», – прокоментував він.

Із зауваженням керівника облмуздрамтеатру погоджується і директор комунального підприємства «Міський Палац культури» міської ради  Ірина Должикова. Адже забороняти виступи таким виконавців вони не проти, але ж потрібно точно знати кому відмовляти.

«Буду подавати запит на Управління культури, щоб Міністерство культури дало нам список повністю всіх артистів, виступи яких заборонені», – зауважила вона. 

Відмовили «Время и стекло» та треба списки – керівники концертних майданчиків міста про заборону «гастролерів» до Росії

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
23.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook