Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Відкриття Росією справи проти суддів Конституційного суду України є юридично нікчемним, – суддя

Відкриття Росією справи проти суддів Конституційного суду України є юридично нікчемним, – суддя

Відкрита кримінальна справа Слідчого комітету Росії проти 15 суддів Конституційного суду України є дзеркальною відповіддю на справу ГПУ щодо 19 суддів Конституційного суду РФ, які у березні 2014 року схвалили анексію Криму. Проте відкриття цієї справи є юридично нікчемним.

Про це в коментарі виданню “Укрінформ” розповів суддя КСУ Микола Мельник, який є доповідачем у справі КСУ про визнання неконституційною “декларації про незалежність Автономної республіки Крим і міста Севастополя” Верховної Ради Криму від 11 березня 2014 року.

“Порушення кримінальної справи Слідчим комітетом Росії стосовно суддів Конституційного суду України, швидше за все, є дзеркальною відповіддю на порушення Генпрокуратурою кримінальної справи і повідомлення про підозру 19 суддям Конституційного суду РФ, які у березні 2014 року “освятили” загарбання українського Криму”, – сказав Мельник.

При цьому він зазначив, що у цьому випадку суддів КСУ не можна порівнювати із суддями КС РФ, оскільки українські судді своїм рішенням захищали територіальну недоторканність, а російські – сприяли загарбанню чужої території.

Тому порушення кримінальної справи Слідчим комітетом проти українських суддів, які приймали рішення від 20 березня 2014 року, є юридично нікчемним і, вочевидь, політично вмотивованим. До цього треба ставитися з розумінням, адже чого ще чекати від агресора, який вдерся і захопив чужу територію? Він же не визнає себе загарбником і поневолювачем,
– наголосив суддя.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу щодо 15 суддів Конституційного суду України за невизнання анексії Криму. У РФ Конституційний суд України звинувачують у дискримінації прав народу на самовизначення.

Джерело Телеканал новини «24»
17.05.2018
ПОДІЛИТИСЬ