Україна і світ

“Вибиває сама собі зуби”: віце-президент ПАРЄ емоційно попередив про небезпеку повернення РФ в Асамблею

"Вибиває сама собі зуби": віце-президент ПАРЄ емоційно попередив про небезпеку повернення РФ в Асамблею

Наразі секретаріат Ради Європи очолює росіянин, який робить усе для того, щоб повернути Російську Федерацію в Асамблею. І робить це за допомогою шантажу.

Про це заявив представник української делегації в ПАРЄ та віце-президент Асамблеї Володимир Ар’єв в ефірі “5 каналу”.

Серед висунутих вимог: або ПАРЄ виконує умови Росії і кремлівська делегація повертається, або ж Росія не сплачуватиме внесків в Асамблею. Йдеться про майже 34 мільйони євро.

“Під прикриттям красивої фрази “гармонізації правил і необхідності підготовки до саміту 60-річчя Ради Європи” просто хочуть провести зміни в регламенті, які вимагає російська делегація для свого повернення. Вимагають вони це в шантажистський спосіб. Кажуть, або ви це робите і ми тоді повертаємося, або якщо ми не повертаємося, то тоді ми не платимо свої внески в Раду Європи. Можна за це вигнати країну, якщо вона за два роки не сплачує свої внески. З минулого року вже частину не сплатила, тобто дві третини внеску за минулий рік і цей рік. В кінці року можна питання вже розглядати. Але в Раді Європи бояться, що Росія пуститься берегів і вони впливати ніяк не можуть, бо не хочуть втрачати такої великої країни, якщо доведеться ставити питання про її виключення”, – зазначив Ар’єв.

За його словами, якщо ПАРЄ піддасться на цей шантаж, це означатиме, що вона “відрізає собі обидві руки і вибиває сама собі зуби”.

Це абсолютно знищить моніторингову процедуру за виконанням зобов’язань усіх країн, які вступили в цю організацію. Зараз, якщо напряму не вдалося переконати членів ПАРЄ “пробачити Росії всі її гріхи” і повернути її без виконання резолюції, то той метод, який застосовують зараз, це все одно, що не судити злочинця, а прибирати з Кримінального Кодексу статтю, яка робить його злочинцем”,
– додав представник української делегації.

Нагадаємо, що Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у 2014-му році у відповідь на анексію Криму.

Джерело Телеканал новини «24»
31.01.2018

Facebook
Close