Україна і світ

Великі битви. Битва за Хюе – найжорстокіша битва В’єтнамської війни

У свіжому випуску програми “Великі битви” – Хюе із давньою історією перетворилось на один із найпопулярніших туристичних куточків В’єтнаму. Та багато стін старих будівель міста досі зберігають в собі свинцеві спогади часів В’єтнамської війни.

До 1945-го року Хюе майже півтора століття було столицею останньої в’єтнамської феодальної династії Нгуєн. Саме тут відбулась найвідоміша і найжорстокіша битва між силами В’єтнамської народної армії та військами Сполучених Штатів Америки.

На все життя запам’ятав цей бій і американський морський піхотинець Барні Барнс. Для нього бій за Хюе міг стати останнім у тій суперечливій війні.

Хюе постало справжнім пеклом. Ми були під лавиною вогню. Це була бійня, до якої ми зовсім не були готові,
– розповів ветеран війни у В’єтнамі Барні Барнс.

В’єтнамська війна на той час тривала уже 9-ий рік. Це було протистоянням між комуністичним Північним В’єтнамом, який підтримували СРСР та Комуністична Корея, і Південним В’єтнамом. З-поміж інших країн, які підтримували Південний В’єтнам від комуністичної загрози ключову роль відігравали Сполучені Штати.

Великі битви. Битва за Хюе – найжорстокіша битва В'єтнамської війни

В’єтнамська війна

30 січня 1968 року В’єтнамська народна армія почала масштабну серію нападів на Південний В’єтнам. Їм допомагали сили В’єтконгу – військово-комуністичної організації, що діяла в Південному В’єтнамі.

Серед десятків стратегічних точок була і стара столиця країни – Хюе. Запобігти штурму повинні були морські піхотинці США. Проте ні молодший капрал Барні Барнс, ні його бойові побратими, не здогадувались, що їх чекає бій із привидами.

Чому американському загону знадобилося цілих 27 днів, щоб пройти 7 кварталів містом – дивіться у програмі.

Джерело Телеканал новини «24»
05.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook