Новини Чернігова

Вчора відзначило день народження мертве місто Прип’ять

Вчора відзначило день народження мертве місто Прип'ять

Вчора, 4 лютого, виповнилося 48 років сумно відомому українському місту Прип'ять.

Українське місто було покинуте людьми 27 квітня 1986 року після аварії на Чорнобильській АЕС, повідомляє newinform.

Напевно, практично кожна людина чула про це місто, адже на сьогоднішній день це найвідоміший місто-привид в світі.

Спочатку Прип'ять була процвітаючим радянським містом, в якому в основному жили працівники Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) і їх сім'ї. Прип'ять розвивалася б і надалі, якби не жахлива трагедія, що сталася в ніч на 26 квітня 1986 року на ЧАЕС імені В.І. Леніна.

Нагадаємо, на станції стався вибух четвертого атомного реактора, через що в повітря було викинуто тони радіоактивних речовин. Ця аварія і донині вважається найбільшою в своєму роді за всю історію атомної енергетики. Подібного світ ніколи не бачив.

Через масштабів катастрофи, які, за деякими даними, навіть носили планетарний характер, уряд СРСР прийняв рішення евакуювати населення Прип'яті 27 квітня в довколишні населені пункти. Спочатку було оголошено, що люди повернуться до своїх домівок через три дні, однак прип'ятські квартири з цього моменту залишилися порожніми назавжди.

Сьогодні Прип'ять є найбажанішим місцем відвідування для любителів постапокаліпсісу. У 30-кілометрову зону відчуження вже давно водять екскурсії, а деякі примудряються проникнути в цю місцевість нелегально і провести ніч в який-небудь квартирі мертвого міста.

Для всього світу Прип'ять є величезним пам'ятником найстрашнішої трагедії. Залишається сподіватися, що всі країни засвоїли урок Чорнобиля, і питання безпеки атомної енергетики є дуже важливим і в даний час. 

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
05.02.2018

Facebook