Україна і світ

Вчені вказали на небезпеку від знеболювальних препаратів

Вчені вказали на небезпеку від знеболювальних препаратів

Часте вживання болезаспокійливих засобів може призводити до ожиріння та безсоння.

Такий висновок зробили вчені з Ньюкаслського університету (Великобританія), повідомляється в прес-релізі на сайті MedicalXpress.

Експерти проаналізували дані, отримані під час довготривалого дослідження UK Biobank. Вчені оцінили стан серцево-судинної системи та обміну речовин у 133 тисяч людей. Також фахівці порівнювали такі показники, як індекс маси тіла, окружність талії та артеріальний тиск у пацієнтів, які приймали болезаспокійливі, і тих, кому прописали тільки ліки для серця.

Як з’ясувалося, що пацієнти, які приймали опіоїди разом з ліками для нормалізації метаболізму і серцевої діяльності – ризик ожиріння збільшувався на 95 відсотків, а ймовірність гіпертонії – на 63 відсотки.

Вчені пояснюють, що згідно з цими результатами, болезаспокійливі препарати, що застосовуються для боротьби з хронічними болями, слід призначати на невеликі періоди часу.

Експерти вказують, що останнім часом лікарі все більше занепокоєні, що опіоїди викликають залежність і велику кількість побічних ефектів, зокрема, порушення нічного дихання і сну.

Вчені вказали на небезпеку від знеболювальних препаратів

Джерело Телеканал новини «24»
07.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook