Україна і світ

Вакарчук заявив, хто має прийти до влади

Вакарчук заявив, хто має прийти до влади

Лідер гурту “Океан Ельзи”, відомий український музикант Святослав Вакарчук, якому пророкують участь у майбутніх президентських виборах, дав рецепт, як “змінити українську політику”.

Про це він заявив журналістам після виступу на панелі форуму YES, що триває у Києві.

На переконання Вакарчука, “потрібно починати з того, щоб припинити робити політику так, як вона робилась до цього”. Він навів як приклад реформу патрульної поліції в Україні, назвавши її успішною.

“Це точно крок вперед, бо була певна політична воля влади в державі і були залучені міжнародні експертні спеціалісти, які знали, як зробити правильно. Тобто контролювали процес ті люди, до яких була довіра і, слава Богу, ми отримали результат. Незалежність будь-якої нової реформи має стати основним принципом”, – наголосив Святослав Вакарчук.

Як невдалий приклад реформ в Україні він навів приклад змін у суддівській системі.

Коли Вища кваліфікаційна комісія суддів і Вища рада правосуддя чи прямо, чи опосередковано контролюються старими суддями, як Ви думаєте вони готові повністю на оновлення суддівської системи? 
– риторично запитав Вакарчук, констатувавши, що суддівська система в Україні потребує повного оновлення, оскільки суддям зараз не довіряють.

“Політична воля має бути така – якщо є потреба щось змінити, то треба це робити абсолютно і з нуля”.

Вакарчук навів дані останніх опитувань, де, за його словами, окрім армії та церкви, люди найбільше довіряють громадським міжнародним організаціям і міжнародним авторитетним експертам, які брали участь у виборі директора НАБУ.

“Але чому вони не були залучені, коли проводився конкурс суддів Верховного Суду, чому нових облич тільки 20%, а решта «все знайомі обличчя. Потрібно мати політичну волю не боятись віддати в незалежні руки оновлення”, – наголосив він.

За словами Вакарчука, велика проблема теперішніх українських політиків в тому, що “вони бояться не тільки віддати владу, але й втратити контроль над ситуацією.

Мені здається, що до влади мають прийти ті люди, які не тримаються за владу, які її не хочуть, для яких влада – це тільки інструмент змін. Нові люди, які мають прийти до влади не повинні просто змінити старих людей на посту, вони мають привести до влади “її величність Справедливість” і саме вона має керувати країною, а всі решта мають бути підпорядковані принципу справедливості і бажано, щоб помічниками були здоровий глузд і патріотизм,
– зазначив авторитетний музикант.

На пряме запитання про свою участь в майбутніх президентських виборах Святослав Вакарчук так досі й не відповів.

Дивіться відео про ймовірне президентство Святослава Вакарчука:

 

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: