Місто і регіон

В Україні хочуть частково заборонити аборти | Ніжин

Дозволити аборти депутат Голубов хоче тільки в трьох випадках: якщо вагітність загрожує життю жінки, якщо у плода важка патологія або якщо зачаття – результат згвалтування.
В українському парламенті зареєстрований законопроект про часткову заборону абортів. Автор документа – нардеп від БПП Дмитро Голубов – наводить статистику, що повністю заборонені аборти тільки в чотирьох країнах. Парламентарій додає, що надавши жінкам вирішувати самостійно питання проведення абортів, більшість держав не врахував право людини на батьківство.
“При цьому міжнародні організації стоять на позиції, що вільне проведення абортів є порушенням прав дитини на життя”, – відзначає він.
У пояснювальній записці до законопроекту також йдеться про те, що вільні аборти ведуть до розвитку кримінального бізнесу, який полює за стовбуровими клітинами.
Парламентарій пропонує виключити із законодавства норму про те, що кожна жінка має право на аборт, якщо вагітність не перевищує 12 тижнів.
Дозволити аборти Голубов хоче тільки в трьох випадках: перший – якщо вагітність несе пряму загрозу життю жінки, другий – якщо лікарі виявили патологію плода, яка є несумісною з життям дитини після народження. Нарешті, жінці дозволять позбутися від небажаної вагітності, якщо зачаття відбулося в результаті зґвалтування.
Політолог Руслан Бортник зазначає, що у документа мало шансів пройти парламент, і вважає, що це спроба “пропіаритися” для окремого нардепа.
“Це суперечить Асоціації з ЄС, і навряд чи норму підтримають. З іншого боку, подібні настрої популярні у консервативної частини суспільства, і особливо у радикалів і правих сил. Саме на цю аудиторію і” грає “законопроект”, – говорить він.

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!