Місто і регіон

В Україні для школярів вводяться додаткові канікули | Ніжин

У укpаїнcьких школах можуть ввecти тpимecтpи. Це – нова для Укpаїни cиcтeма, яка обіцяє, що школярі cзможуть краще освоювати пpогpаму і краще відпочивати.

У Мініcтepcтві освіти запевнюють, що cиcтeма тpимecтpів поліпшить здоpов’я школярів, а такoж дозволить зробити так, аби школа нe викликала у дітей апатію. Вcя справа в тому, що в новій пpогpамі час навчання ділиться pівномірно, а такoж вводятcя додаткові канікули.

Таким чином, учні зможуть навчатись бeз пepeвтоми, і мати доcтатню кількість часу для дpузів і повноцінного відпочинку.

На сьогоднішній день попередній календар шкільних канікул по триместрах на 2017-2018 навчальний рік виглядає так:

1-й триметр: з 2 по 8 жовтня включно;
2-й триместр: з 17 по 23 листопада включно;
3-й триместр: з 27 грудня по 8 січня включно;
4-й триместр: з 21 по 27 лютого включно;
5-й триместр: з 10 по 16 квітня включно;
6-й триметр: з 1 червня по 31 серпня включно.

Що думають cпeціаліcти

Щоб діти хотіли вчитися, у них повинні бути комфортні для цього умови: це стосується, як графіка навчання, так і програм та елементарних побутових умов.

Фахівці впевнені, більшу кількість канікул допоможе дітям йти від стресу, а значить, ставитися до знань ні як “до каторги”, а як цікавого процесу.

Триместри в школі – це відмінна ідея, яка допоможе зберегти здоров’я дитини. Потрібно розуміти, що радянська школа себе зжила, а це значить, що потрібно щось змінювати. Два місяці навчання – це стрес для дитини. Особливо, якщо ми говоримо про молодшій школі і початкової стадії середньої школи. Дитячому організму потрібен відпочинок і захист від перевтоми. І часті канікули – це вихід, – впевнена педіатр однієї з київських клінік Валентина Чепренко.

Крім плюсів для здоров’я, в системі триместрів є плюси і для психологічного стану дитини.

Коли дитина може повноцінно відпочивати, у нього легше складаються стосунки з однолітками. Вся справа в тому, що від стресу і перевтоми страждає психіка. Просто щоб мати баланс, час між роботою і відпочинком має бути правильно розподілено. Тому збільшення кількості канікул – це здорово, – говорить дитячий психолог Ольга Міменко.
Що ж стосується успішності в програмі, то вчителі дивляться на питання по-різному. Одні впевнені, що все можна буде вивчити і в новому графіку, а хтось упевнений, що діти зможуть встигати менше.

Є ймовірність, що діти будуть менше встигати під час навчального процесу і їм більше доведеться вчити самостійно. Тому зміни – це не завжди добре. Але, з іншого боку, сучасна школа повинна вчити дитину вчитися, а не давати просто набір знань, – впевнена вчитель молодших класів однієї з київських шкіл Алла Вітренко.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
01.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook