Україна і світ

В Україні будуть боротися проти кібервірусів

В Києві відкрили центр реагування на кіберзагрози. Він стане головним над схожими – у силовиків. У зоні відповідальності нового центру – профілактика вірусів. Спеціалісти відслідковуватимуть активність тих чи інших загроз і робитимуть усе, аби ті не пошкодили державні системи чи програмне забезпечення інфраструктурних об’єктів.

“Цей центр не просто спостерігає за розвитком кіберінцендентів, за розвитком кібератак, тощо. А він на ранніх стадіях їх виявляє і забезпечує їх швидку локалізацію”, –зазначив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Працює у центрі кілька десятків фахівців : IT-спеціалісти з військових. Їхніх облич показувати не можна, адже від роботи цих людей залежить кібербезпека всієї країни.

Серед їхніх завдань – вчасно виявити і знищити віруси. А під захист готові взяти не лише державні установи, але й приватні компанії. Хоча примусово нав’язувати своїх послуг не будуть.

Якщо немає у приватного сектору бажання бути захищеним – вони захищаються своїми силами. Якщо є бажання у критичної інфраструктури іти під захист держави чи цього новоствореного центру, будь ласка, ми готові до взаємодії,
– запевнив голова Держслужби спецзв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко.

Цей центр – головний. Він координує роботу менших установ, які працюють у СБУ, Держспецзв’язку та Нацполіції. Створювати систему кібербезпеки в Україні взялися після атаки вірусу Petya.

Більше про центр реагування на кіберзагрози – дивіться у сюжеті.

Джерело Телеканал новини «24»
04.02.2018

Facebook
Close