Україна і світ

В ООН підрахували, у скільки мільйонів доларів обійдеться гумдопомога Донбасу

В ООН підрахували, у скільки мільйонів доларів обійдеться гумдопомога Донбасу

В 2018 році бідні жителі окупованого Сходу України потребуватимуть гуманітарної допомоги на щонайменше 187 мільйонів доларів . Щоправда, за даними ООН, на гуманітарні операції не вистачає коштів, а міжнародна спільнота практично не згадує про долю цих жителів.

Таку заяву зробив гуманітарний координатор ООН в Україні Ніл Волкер під час представлення звіту в Женеві, передає прес-служба організації.

За його словами, криза, пов’язана з конфліктом на Донбасі, стосується 4,4 мільйона осіб, з яких 3,4 мільйона потребують допомоги, а 2,3 мільйона перебувають у особливо жалюгідному становищі.

“Жителі районів, розташованих уздовж так званої “лінії зіткнення”, регулярно зазнають артилерійських обстрілів. Щомісяця близько мільйона осіб перетинає цю “лінію”. Її протяжність складає 457 кілометрів, а переходів всього п’ять. Людям доводиться вистоювати довгі черги, щоб отримати соціальні виплати: пенсії та допомогу. Причім вся прилегла територія стрімко перетворюється на найбільш заміновану у світі”, – підкреслив він.

Крім того, гуманітарний координатор ООН в Україні зауважив, що 1,2 мільйона жителів Сходу України відчувають тепер брак продовольства та кількість випадків захворювань на стійкий до антибіотиків туберкульоз, ВІЛ і навіть поліомієліт невпивнно зростає.

Так, як перекону Волкер, показники захворюваності на ВІЛ серед вагітних жінок в зоні конфлікту набагато перевищують середні цифри в Україні.

Гуманітарну ситуацію погіршують суворі українські зими, обмеження на доставку гуманітарних вантажів і важкі умови життя в зоні конфлікту. Переживаючи четвертий рік конфлікту, мільйони людей є змушеними вибирати, як витратити ті невеликі суми, що у них залишилися, – купити ліки або продукти харчування, заплатити за оренду житла або за його опалення. Найбільш уразливі шукають розраду в алкоголі або вдаються до сексу заради виживання,
– додав представник ООН.

Нагадаємо, раніше координатор ООН з гуманітарних питань Ніл Волкер заявляв, що на Донбас очікує гуманітарна катастрофа.

Джерело Телеканал новини «24»
08.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook