Місто і регіон

В Ніжині обговорили стан готовності Чернігівщини до нового опалювального сезону

В Ніжині обговорили стан готовності Чернігівщини до нового опалювального сезону

За ініціативи народного депутата України Олександра Кодоли в Ніжині відбулася робоча загальнообласна нарада з питань підготовки та проведення в Чернігівській області опалювального сезону 2017—2018 року.  Для Ніжина це перший захід такого представницького рівня. У ньому взяли участь заступник Голови комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олександр Кодола, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк, заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Сергієнко, голови  районних державних адміністрацій області, міські голови, керівники комунальних підприємств.

Окрім основного питання щодо підготовки області до опалювального сезону , на нараді розглядалися питання організації та здійснення заходів щодо погашення заборгованості Державного бюджету з надання субсидій та пільг для населення, відшкодування підприємствам житлово-комунальної галузі різниці в тарифах.

За словами ініціатора зібрання народного депутата Олександра Кодоли, ініціатива проведення такої наради  виникла з урахуванням досвіду попередніх років, коли опалювальний сезон розпочинався вчасно тільки завдяки сконцентрованим нашим спільним зусиллям  і практично «ручному управлінню», завдяки чому оселі громадян та заклади соціальної інфраструктури не залишились без тепла.

В Ніжині обговорили стан готовності Чернігівщини до нового опалювального сезону

«Ситуація з підготовкою до початку опалювального сезону є складною, але поки що не критичною. Я  як народний депутат, заступник Голови профільного  Комітету Верховної ради неодноразово разом зі своїми колегами піднімав питання перед Урядом щодо ситуації у сфері житло-комунального господарства. Такі засідання за участі Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка та представників Міністерства регіонального розвитку відбувались у нас в Комітеті постійно протягом року. Зокрема і питання несвоєчасного  виконання Державним бюджетом своїх зобов'язань щодо фінансування житлових субсидій ми також розглядали неодноразово, розуміючи що це призводить до  розбалансування системи розрахунків, зриву підготовки населених пунктів країни до роботи в опалювальний період, зупинки роботи підприємств житлово-комунальної сфери. Така ситуація є неприпустимою.  Саме тому  Верховна Рада України підтримала Уряд і прийняла Закон України «Про внесення змін до Державного бюджету України на 2017 рік». Зміни до закону передбачають виділення додаткових 14,1 мільярда гривень на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг. Думаю, що це дозволить уникнути критичної ситуації у  цій сфері» — підкреслив депутат у своєму вступному слові.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк, наголосив на тому, що сьогодні Уряд разом у тісній співпраці з Парламентом  рамках реформування сфери ЖКГ України активно напрацьовує  зміни у законодавстві задля того, щоб передати місцевій владі готові інструменти для їх поточної діяльності. Заступник міністра відзначив, що важливим кроком на цьому шляху є прийняття пакету документів у комунальній сфері, як тих, що стосуються запровадження енергоефективності, так і власне закону про житлово-комунальні відносини: «Цей закон досить довго готувався. У другому читання він був відправлений на доопрацювання. У законі розписані відносини між суб’єктами, різні форми договорів. Що стосується в цілому підготовки до зими, — я скажу відверто, — до зими країну готують місцеві органи влади за рахунок місцевих бюджетів. Державних програм немає. Минулий 2016 рік ми закінчили з мінус шість мільярдів гривень», — прокоментував Едуард Борисович.

Під час наради був озвучений стан підготовки до нового опалювального сезону. За інформацією виконучої  обов’язки директора Департаменту ЖКГ та ПЕК Чернігівської ОДА, Лідії Борсук, готова до опалювального сезону на 52%. Із 949 котелень, — готові 503. Із 559 км тепломереж, — готові 324 км. Із 670 артезіанських свердловин, — готові 401.

Учасники наради обговори підготовленість своїх підприємств, міст та регіонів до опалювального сезону, розповіли про наявні проблеми, які потребують вирішення.

Підсумовуючи нараду Олександр Кодола ще раз наголосив, що завдання влади зробити початок опалювального сезону непомітним, в хорошому розумінні, для споживачів. Щоби жодна чернігівська родина та соціальний заклад не турбувалися, чи вчасно надійде тепло до їх осель.  Тому такі професійні зустрічі дуже потрібні для формування спільної ефективної роботи усіх гілок влади, комунальних енергопостачаючих підприємств задля забезпечення потреб наших громадян та об’єктів соціальної інфраструктури. [metaslider id=71402] Джерело: Уездные новости
20.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
Close