Місто і регіон

В Ніжинському професійному ліцеї знято соціальну напругу створену Кабміном | Ніжин

Вчинки держателів країни все частіше сприймаються як провокація для суспільства. Одна з таких наростила неабияку соціальну напругу серед педагогічних колективів різних міст України. Полягала вона у всім вже відомій постанові кабміну №974 від 14 грудня 2016 про «Підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів», які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету здійснюється з 1 січня 2017 року. Справа в тому, що підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року. Неабияк занепокоїлись працівники дошкільних та позашкільних закладів, адже мова йде саме про них. І більшість, дійсно вважає, що – несправедливо розділяти оплату праці всіх, хто працює на педагогічній ниві. 
Але, як виявляється лягла тінню ця постанова і на професійні училища та ліцеї міста. Про те, що існує така проблема ми дізнались від колективу Ніжинського професійного ліцею побуту та сервісу Чернігівської області. Треба зазначити, що створений він був у березні 1966 року і в березні минулого року святкував свій ювілей – 50-річчя. Навчальний заклад є кузнею фахівців, адже за ці роки існування з нього випустилось багато кадрів, більше 12 000. В Ніжинському ПЛПС сьогодні працює 18 майстрів виробничого навчання, 14 викладачів. Серед яких викладачі вищої категорії, старші викладачі, викладачі та майстри виробничого навчання, нагороджені грамотами і знаком «Відмінник освіти України». Ліцей тісно співпрацює з Ніжинським центром зайнятості щодо професійного навчання та перепідготовки безробітних громадян. Як зазначив його директор Красніков Олександр Захарович на сьогоднішній день без існування училища неможлива повноцінна робота ніжинських підприємств, таких як «Ніжинський механічний завод», «Прогрес» та «Сільмаш».

Ключовим є й те, що саме Ніжинський професійний ліцей єдиний в Чернігівській області, який готує таких затребуваних спеціалістів, як слюсар-інструментальник, верстатник широкого профілю.
Отже, заслуг як і перспектив багато і в цьому заслуга всього колективу ліцею, який ще недавно зіткнувся з проблемою несправедливості. Голова профспілкового комітету Ніна Марченко розповіла, що оскільки з 1 січня, згідно постанови, мала підвищитись заробітна педагогічним працівникам, всі в колективі очікували на ці зміни, так, як працюють у педагогічному навчальному закладі. Та як вияснилось, що з 1 січня підвищується заробітна плата тільки педагогічним працівникам, які працюють на загальноосвітніх предметах, а всім іншим – ні, тільки з 1 вересня. Вона зазначила, що в колективі учбового закладу виникла соціальна напруга, адже одним педагогам підвищили, а майстрам виробничого навчання та викладачам спецдисциплін, які безпосередньо, готують кваліфікованого працівника – ні. У постанові був пункт, в якому мова йшла про те, що підвищення посадового окладу можна винести на розгляд місцевих органів влади. Так як ліцей фінансується з обласного бюджету, було звернення до обласного депутата Сергія Охонька, аби він, будучи депутатом обласної ради, висунув прохання на засідання сесії про підвищення заробітної плати всім педагогічним працівникам з 1 січня 2017 року.

«Невдовзі до нашого закладу завітав обласний депутат, аби зустрітись з усім колективом та обговорити проблему. Ми йому надали письмове звернення, в якому було висунуто наше прохання на засіданні сесії обласної ради внести пропозиції підвищити працівникам нашого ліцею зарплату на 2 тарифні розряди. На засіданні сесії облради від 23 лютого 2017 року Сергій Охонько подав даний проект, підтримав його і голова обласної ради Ігор Вдовенко. За це Сергію Миколайовичу велика вдячність, адже ми добились найголовнішого – знято напругу в колективі. Прийняте рішення не аби як підбадьорило педагогів, адже кожен з них працює так, аби молодь Ніжинщини вступала саме до цього учбового закладу, а не їхала в інше місто, витрачаючи великі кошти», – висловилась голова профкому.
Колектив ліцею на чолі з директором бажає й надалі готувати кадри, які б могли підняти промисловість Ніжина та Ніжинського району. Адже роботою закладу є якісна підготовка кваліфікованих робітників, серед яких неодноразові переможці та призери конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ за професіями «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», «Електрогазозварник», «Секретар керівника( підприємства, організації, установи)», «Кухар». Переможці та лауреати конкурсів фахової майстерності є і серед майстрів виробничого навчання, які передають вихованцям свій досвід.

Підготувала Марина Волинець

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!