Місто і регіон

В ніжинському ДНЗ відбувся поетичний конкурс присвячений Великому Кобзарю | Ніжин

Кажуть на Україні : «Гарний гість – дому радість»! І сьогодні  в ошатній  світлиці  зібралися  маленькі  і дорослі  шанувальники Великого Кобзаря  на родинні поетичні читання «Кобзареві передзвони».

Ми особливо раділи  довгоочікуваній   зустрічі  з Євгеном Миколайовичем Луняком,  професором, доктором  історичних наук НДУ ім..М.Гоголя,   автором більше 150 наукових праць, героєм АТО  і,  що особливо приємне  для нашого  садочка  – нашим  рідним і шанованим другом, безмежно люблячим дітей. Щирою радістю родина зустрічала Наталію Григорівну Тиру, завідуючу  художнього відділу краєзнавчого музею ім.І.Спаського , нашого давнього друга і шанувальника.

Музична     світлиця  цього вечора нагадувала художній салон Кобзаря, бо нас оточували   портрети  Тараса Шевченка, які  збиралися протягом  років до міні-музею Тараса, іза кожним  цікава неповторна історія. Тут  і  малюнки за творами Кобзаря,  і вишиванки створені з любов’ю  та ніжністю вдячних шанувальників.

Особливе почесне місце  посідали сьогодні книги – «Кобзарі», які люб’язно принесли  батьки і педагоги. Дивовижна доля їх, бо саме «Кобзар» став книгою, яку український народ поставив на перше місце серед національних духовних скарбів. Про них  повідали  родини Телефусів, Костюків, Шевченків, Неварів, Прокопців,  Лєонтьєвих.

Ранок   9 березня для  дітей ДНЗ №13 «Берізка»почавсяавтобусною екскурсією  по   Шевченківських  місцях   рідного Ніжина. Маленькі шанувальники  з  «Кобзарем» в руках  читали поезії Тараса біля пам’ятного Знака  поету  на подвір’ї Спасо – Преображенського храму, в парку Шевченка і на знак вдячності покладали  до підніжжя поетапершоцвіти.

А  ось ввечірню годину на  всіх чекалицікавинки з життя Тараса, відеофільм, задушевні розповіді  гостей Луняка Є.М. і Тири Н.Г.,численних родин  і поетичний конкурс «Кобзареві передзвони».

Линули  чарівні  мелодії  під задушевну скрипку музичного керівника Д.Кардаш, співав дитячий гурт  «Срібний гомін» пісні, що написані Тарасом.

В результаті у поетичному конкурсі взяли участь  більше 20 дошкільників різного віку . При підтримці  вихователів, які теж  читали  улюблені поезії Тараса, з братиками і сестричками, мамами  і бабусями,  діти декламували невмируще слово  Великого Тараса, а дорослі представляли  родинні «Кобзарі».

Від журі всі учасники дійства   отримали  медалі, дипломи  «За активну участь», любов до поезії Тараса.   Перше місце розділили між собою багатодітні родини  Лєонтьєвих і Шевченків, яких  достойно оцінили  не тільки журі, а й  величезна батьківська родина аплодисментами.

Ось і підійшло до завершення тепле родинне свято, присвячене  203-річниці від Дня народження  Пророка, Поета, Художника. Хочеться всім подякувати  за  участь,  за любов і пошану до Великого Поета – Тараса Шевченка.

 

Хай вічною і всепереможною буде любов батьків і дітей до Тараса в моїй українській державі , а маленькі дошколярики  вже сьогодні пишатимуться великим іменням  – УКРАЇНЦІ  ! І жити нам в мирі і злагоді, як мріяв про те  Великий Тарас.

Завідувач ДНЗ №13 Н.М.Примушко

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!